| friday a întrebat:

De ce un baiat, odata refuzat, e schimbat complet fata de fata respectiva?
Ii spune ca o place/iubeste, si daca fata dintr-un motiv sau altul il refuza, el pur si simplu renunta (sau nu mai vorbeste deloc) si ajunge sa se comporte ca un mitocan sau in cel mai bun caz e doar distant fata de ea.
Mie asta imi denota ca nu a tinut la fata respectiva. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| yhsay a răspuns:

Si mie imi lasa aceeasi impresie.

Problema baietiilor din zilele noastre este ca sunt obisnuiti sa obtina sex usor de la fete, ceea ce nu mi se pare normal, mai ales ca multi incep de la varsta foarte tinere. Unii baieti nu inteleg ca nu toate fetele sunt la fel, si cum dau de una care-i refuza, gata se gandesc ca problema e la ea, nu la ei. Adevarul e ca ar trebui sa ia si ei in considerare ca fetele sunt mai sensibile, mai vulnerabile, mai fragile... nu pot accepta hop top pe oricine in patul lor. (si foarte bine procedeaza!)

Nu zic ca nu sunt cazuri in care doua persoane au facut sex de la prima intalnire si apoi au ramas impreuna, s-au casatorit, facut copii etc etc; dar trebuie luat in considerare si raritatea acestor cazuri. Vorba aia "Better safe than sorry".

2 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Iti dai seama ca se simte ca naiba ca a fost refuzat.
asteapta putin si poate isi va reveni

daca nu, vorbeste cu el despre asta.

happy

| JustMe324 a răspuns:

Depinde de caz.Nu poti sa il invinovatesti pe baiat ca nu a mai bagat fata aceea in pace, deoarece probabil fata i'a zis clar ca nu vrea sa stea cu el.Baiatu ce sa inteleaga? logik intelege ca nu ii place de el.Acuma faza cu ignoranta vine de la sine.asa sunt mai toti baietzi.Eu cred ca daca a vrut sa stea cu ea el inca tine la ea!