| Ladysexy a întrebat:

De ce unele fete nu simt nimic cand fac dragoste sau sex nici durere da nici placere? FUNDA:X

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pentru ca sunt prea mici. Fac dragoste ca sa se afle in treaba, ca e la moda.Cand faci dragoste cu adevarat, cand si organismul e la maturitate, nu are de ce sa se intample asa ceva, cu exeptia unor cauze medicale.

| Romancutza a răspuns:

O cauza ar putea fi faptul ca suferi de dispareunie. Foarte multe femei se confrunta cu o astfel de durere in timpul actului sexual, dar ezita sa vorbeasca despre ea, crezand ca va trece de la sine.

De la bun inceput, trebuie sa stii ca nu este o problema tocmai usoara, ci una foarte complicata, pentru ca poate fi cauzata atat de o serie de boli genitale, cat si de probleme care tin de psihic (stres, depresie, anxietate, nervozitate, incapacitate de a te relaxa etc.) sau de o stare de tensiune din interiorul cuplului.

| αndï a răspuns:

Pentru ca cine ti-a spus asta te-a mintit laughing detalii mai multe le vei cunoaste pe parcursul vietii

| roby_6382 a răspuns:

Sunt "imune"

| cristyan1464 a răspuns:

Pentru ca nu sunt obisnuite. nu stau suficient de relaxate in timpul penetrarii, au anumite retineri sau este o cauza de natura psihologica.

| Alexjoacamssg a răspuns:

I defecta ea ba schimb o

| lavy_7345 a răspuns:

Pentru ca nu sunt exercitate destul. odata ce partenerul o face femeie(adica o face sa se simta iubita)nu mai e cazu, trebuie sa fii exercitata, de ex sa pe data la fundulet cu o curea, sa te ciupeasca etc. o cauza mai e si ca nu isi baga destul **** in ****.