| tpu_ank a întrebat:

De ce unele persoane care iubesc din tot sufletul sunt inselate si sunt facute sa sufere?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna.pentru ca pun prea mult suflet, dau tot ce au mai bun pentru persoana iubita si sunt inselate si facute sa sufere pentru ca nu stiu sa le aprecieze adevarata valoare, unii regreta mai tarziu faptele facute, altii care se joaca cu sentimentele nu au nicio parere de rau, depinde de persoana.Asa e viata, din pacate de multe ori se intampla ca cel ce iubeste sa sufere si cel iubit sa isi bata joc, desigur ca nu mereu se intampla asa, dar depinde peste cine dai, dragostea e frumoasa si aduce multa fericire si armonie, dar atunci cand nu e impartasita e foarte dureroasa, e o durere foarte mare sa iubesti pe cineva si acea persoana sa isi bata joc si sa te faca sa suferi, nu se gandeste ca orice om are suflet si nimeni nu merita acest tratament...

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru ca la un moment dat esi o carte deschisa si citita pentru el! Este bine ca iubesti din tot sufletul, dar pasteaza o adiere de mister!

| Dizzydizz a răspuns:

Stii de ce?happy
Pentru ca acea pers arata ca iubeste.
Celalalt profita de asta si isi bate joc de sentiment.De aceea trebuie sa nu aratam sentimentele decat atunci cand ne dam seama ca acea pers merita cu adevarat!

| devilll a răspuns:

Pentru ca viata e tarfa!
am suferit din cauza asta si nu am curaju sa mai iubesc din nou

| nekane a răspuns:

Nu o sa aflam vreodata raspunsul la intrebarea asta.Nici macar cel care inseala nu te poate lamuri.

| laraandy a răspuns:

Asta e riscul meseriei.multe pers gresesc pers cu care vor sa fie, tin ochii inchisi, spunandu-si in sinea lor ca asta e baiatul visat, dar timpul trece, noi iubim din ce in ce mai mult si el se schimba.ank sa stii ca suferind...devenim din ce in ce mai puternice, invatam sa nu mai gresim data viitoare, ne dam seama ce fel de poama e si nu mai lasam sufletele noastre sa fie calcate in picioare de niste "nimeni"
La un momendat, o sa cunoastem si noi pe cineva care sa ne iubeasca din tot sufletul lor.asa ca ai rabdare si cine stie...winking

| ingerash_1766 a răspuns:

Pentru ca au impresia ca daca iubesti poate gresi cu orice si u tot ierti, ca doar iubesti.

| kanajambe a răspuns:

DIN DRAGOSTE.
uneori certurile sunt necesare in relatii, daca nu ar fi certuri sau unele mici tachinari nu v-ati mai intelege asa bine, pentru ca eu sincer m-as plictisi happy
oricum.fiecare cu parerile lui.
Tepuup

| corina_4591 a răspuns:

Poate ca nu este alesul inimii ale de fapt. Asteapta si la momentul porivit o sa intalnesti dragostea.Pana la urma toti ne confruntam cu nefericirea asta.

| adellina a răspuns:

Eu am trecut prin asa cevasad. Pt ca baiatul daca vede ca il iubesti face tot ce vrea din tine. asa ca este mai bine sa nu arati acest lucru, chiar daca il iubesti.straight face. Oricum odata si odata chestiile astea se vor intoarce impotriva acelor persoane, vor gasi si ei odata o fata pe care sa o iubeasca, iar ea sa isi bata joc de el.

O data in viata gasesti pe cineva care sa te iubesca, o gasesti si a doua oare, da dupa mult timp.

Eu una nu cer la un baiat sa ma iubeasca pentru ca nu toti stiu sa iubeasca, dar totusi vreau sa fiu respectata.Eu sunt o persoana sufletista si chiar am trecut prin asa cevasad. da asta e viata merge mai departe, odata o sa gasesc si eu pe cineva care sa ma iubeasca.happy

| olimpiaherra a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu ii testeza, ca sa-i pregateasca pentru dragostea adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este legea in momentul cind te complici. E mult mai simplu, simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca a avut nesansa sa se indragosteasca de cineva care nu-l iubea. Fiecare trebuie sa-si gaseasca sufletul pereche. Sa gaseasca acea persoana care sa fie compatibila din cit mai multe puncte de vedere cu el si care sa fie suficient de serioasa si matura, ca sa poata intelege si sa aprecieze ce i se ofera. Persoana care sa-i merite dragostea, care sa-i ofere aceeasi iubire, altfel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi postarea lui clau-clau de la dragoste si sex.este aceiasi problema.egoism si minciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare.Eu nu am fost inselata insa sufar f mult din alte aspecte. Sper sa am puterea de a rezista...

| sasha22alexa a răspuns:

Nu "unele" ci APROAPE toate persoanele in toata viata lor au fost inselate macar o data ( mai sunt si exceptii)... multe persoane au trecut si trec prin ceea ce treci tu acum. Timpul o sa iti aline treptat cate putin din durere