| DanielHabax a întrebat:

De ce unele persoane se simt mult mai ok singuri decât în relație? Observ că în ultima vreme, tineretul amână sau evită relațiile, foarte mulți renunță la ideea de-a avea copii, preferă să adopte un animal de companie iar mulți doresc să trăiască singuri. Eu unul, sunt singur de mulți ani, din experiența mea, cred că eviți certuri, eviți anxietatea de-a crede mereu că ești înșelat, ai mai mult timp pentru tine și pe plan economic, depinde cum gestionezi banii. Observ că treaba asta e la mai multe persoane, și nu, nu acuz și nu vreau să aduc vreo ofensă cuiva, pur și simplu sunt curios, de ce atât de mulți tineri, evită relațiile, de ce au început să iubească singuratatea, ai părți bune dar și părți rele.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Multi sunt egoisti si nu vor sa imparta nimic cu nimeni.
Alti tineri, enorm de multi in ziua de azi, au probleme mentale: depresii, anxietate, paranoia etc.

Parintii care nu-i educa si supravegheaza, fiindca acesti copii se ascund in camera si stau cu orele si zilele pe filme pornografice sau pe jocuri, evitand lumea, satisfacandu-si curiozitatile cu mana samd.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred că e o concluzie eronată ce zici tu acolo de singurătate

| DanielHabax explică (pentru suntserios):

Să zicem că ai dreptate. de aia întreb și încerc să văd ce cred și ceilalți.

| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca Romania a intrat in capitalism. Capitalistii vor sa detina propietatiile iar la tineri sa le fure bunurile. Ei sunt batranii. Uita-te cate gagici au batranii. Eu am plin de prieteni tinerei care daca vor sa aiba gagici trebuie sa stea pe langa un batran. Batranii au puterea administrativa, detin toate bunurile. Li se da tot felul de pensii iar la tineri nimic. Pe vremea cand domina binele guvernul ajuta tinerii sa se casatoreasca. Capitalistii ii ajuta sa se indragosteasca insa cu dragostea contrafacuta de ei. Ei au creat dragostea si prin sticla, treaba este ca nu o vezi tu.

| suntserios a răspuns (pentru Seba2013):

Eu sunt tanar.
Detin bunuri.
Nu mi le fura nimeni.
Nu am nevoie de stat sa ma ajute sa ma casatoresc.

Dar eu muncesc nu ma plang aiurea pe net.

| Seba2013 a răspuns (pentru suntserios):

Tu esti tanar si te afli in clasa joasa. Nu ai dreptul la propietate ci doar la cort. Nu ai nevoie de stat, tu iti faci lucrurile singur. Tu si masina ti-o faci singur, esti independent. Depinzi de anumite bunuri care iti vin din exterior. Intre tine si acel exterior se afla politicul. Politicul intervine in acest mediu si cere si cat vrea. Daca vrea sa iti ia si casa ti-o ia. Statisticiile spun ca romanii nu locuiesc chirie ci au propietatea lor. Asta e rau pentru capitalism pentru ca din chirie se produc multi bani. Daca tu te crezi intr-o animita clasa ai grija sa nu iti pierzi clasa.

| suntserios a răspuns (pentru Seba2013):

Tu scrii asa chestii aleatorii nu? Adica nu ai nimic de zis, doar arunci asa cuvinte din plictiseala... este?

| 1onur a răspuns:

Păi la câți retardați bolnavi mintali își fac apariția pe mediul online ca Andrew tate și îi învață numai rahaturi numai Prosti cum sa fie ei "sigma" pe lângă el mai este si fratele lui amândoi sănr spi Proxeneți au milioane din afaceri lor cu minore femei se poate vedea cu ochii liberi cu ce ocupă infractori ăștia doi nu ai cum să nu-ți dai seama au văzut ca poliția din România nu este ca un Europa atâta de coruptă așa că săle mergă afacerile sau mutata în România amândoi aicia pot să-și facă ilegalitățile pe banda rulantă fată nicio problemă amândoi fiindcă au banii fără nicio limită la cât de coruptă este poliția română nu are ce sale facă nimeni. Ei doi și-au făcut apariția peste tot pe internetul online cum îi învață de tineri Adolcenți de astăzi de "bine" el și fratele lui sănt doi Proxeneți iar pe internet și dau "sigma" și le predau la generația întreagă sfaturi cu am trebuie sa se comporte ei cu femeile Păi nu-ți dai seama ca tineri de astăzi Adolcenți ăștia sănt într-o mare joacă și mare pericol fiindcă mulți copii îi urmăresc mulți Adolescenți îi urmăresc mulți tineri îi urmăresc chiar și uni Adulți au început săi urmărească sa ia de bine tot ce fac ei tot ce spun ei sănt idolatrizați de dlk frați proxeneți care eu banii fără limita și își fac de cap peste tot pe globul pământesc. Nu vezi ca Andrew tate sa făcut și musulman s-o dea bine în afacerile Arabe s-o dea mine cu turcimea și musulmani care ăștia din umbră fac cele mai mai orori cele mai mari fapte cu tot feluri de războaie și atacuri. "omul" este peste tot implicat și sănt doar doi el și fratele lui care au reușit sa facă peste în lume dezbinul ăsta între tineri și Adolescenți toți vor sa fie "sigma" toți vor sa fie cât mai singuratici să arate ei că sănt mișto cool săi iau nenorocit proxeneți astia doi pe o parte grav de mare iau făcut încuiați iau facur singuratici iau facur agresivi pe foarte mulți dintre ei au prins urâ dușmănie pe femei mulți nenorociți au prins urâ imensă femei și nu-și dau seama ca nu este normal nu este sănătos nu este Adevărat ce spun ei doi. Proxeneți ăștia doi Adrew tate și fratele lui sănt chemați la fel și fel de emisiuni foarte populare și cunoscute global ăștia doi au influență imensă peste tot în mediul online au început să fie idolatrizați și de vedete de la Hollywood oamenii renunțați. De parcă nu ar fi fost prezenți ăștia doi de ajuns au apărut idoli lor fani lor membri lor de peste tot din lume și au început sa fie misogini bolnavi mintali sa împrăștie cu tot felul de mizeri și teori pre cum femeile sănt așa că nu știu cum au băga ăștia la urâ și dușmănie în Adolescenți tineri de azi față de femei ca mulți dinte ei prefer sa fie "sigma" singuratici iau îmbolnăvit mintal și nu sănt siguri care fac asta au apărut acum că ei doi încă o groază de ratați bolnavi mintali care încep să-și dea cu orice părere orice mizerie în Stânga și în dreapta despre femei... le este teamă să-și mai facă relație cu o fată le este teamă să mai intre într-o relație cu o fată fiindcă bolnavi ăștia doi au reușit să ajungi la tot tineretul de astăzi am văzut și femei laughing)) care țineau cu el peste tot în online le dădeau ăstora doi dreptate îți dai seama nu? Ce impact au Proxeneți ăștia doi dacă și femeile alea țin cu ăștia doi poți face un search pe YouTube pe google ai sa vezi câți oamenii in toată firea Adulții au reușit să distrugă nenorocescă îmbolnăvească mintali și țin cu proxeneți ăștia doi faza este ca nu mai sănt doar ăștia doi și că sănt milione ca ăștia doi acum peste tot în mediul on-line îți dai seama cum îi face praf mintali pe toți tinerii Adolescenți care îi urmăresc unii din ei chiar zi de zi ajungă

| 1onur a răspuns:

Și eu vad tinerii Adolescenți tot mai singuratici nu mai sănt copii care erau o dată să aibă prieteni între ei sa aibă relați de prieteni între ei mai tot timpul îi văd cu ochii în telefon și puțini cocoșați închiși în ei cu căștile in ureche.De parcă nu erau de ajuns și proxeneți ăștia doi a mai apăruți și toktokul care îi nenorocește pe capete ghici ce? idolui lui Andrew tate chiar și el în personal își fac apariția și acolo se putea sa nu? Îți dai seama unde sănt cei mai mulți copiii în mediul online? Unde sănt cei mai mulți tineri în mediul online? Unde sant cei mai mulți Adolescenții în medicul online? Tikokul ăla care le spală mintea cu tot felul de prosti care apar acolo sănt acolo sănt bombardați de peste tot și ingramul cu câteva update-uri a loat amploarea cu fel și fel de prosti și acolo nu mai văzut o scăpare pentru ei decât dacă vor începe să înțelegă ca nu toți oamenii le vor binele cu Adevărat și ca în mediul online sănt mulți nenorociți bolnavi mintali ca proxeneți ăștia doi Andrew tate și fratele tău pe lângă ei doi mai sănt și alți nenorociți bolnavi mintali care au conturi multiple în mediul online Pedofilul care racolează minore le abuzează le trimit poze indecente cu ei în tot felul de ipostaze bolnave mintale mai pe care vor să-le racoleze abuzeze violeze tot felul de mizeri umane tineri Adolcenți copii în ziua de azi și băieți și fetele sănt bombardați racolați abuzați în medicul online de mulți bolnavi mintali au băgat dușmănie într ei au băgat spaimă intre ei au băga frică intre ei au băga frustrări între ei au dat de pământ cu ei de astăzi îi vezi atât de sigurantici și de ne înțeleși. Bine înțeles de parcă nu ar fi fost și asta în de ajuns pentru foarte mulți tineri foarte mulți copii foarte mulți Adolescenți mai au și părinți duși rău de tot copii ce fac arunci? Cad automat pe mâinile lor înțelegi? Cad ști cum? Pe mod automat toți unde suc? Unde se ascund? De certurile din famili cu părinți lor de scandaluri din familile cu părinți lor o parte dintre ei Cad pe mâinile Lui Adrew tate frați proxeneți o parte din ei Cad în mediul on-line tiktok acolo este deja bahaos fără nicio limită prostie infinită.o parte din ei Cad în droguri băutura ajung dezbinați drogați destrăbălați Alcooliști boschetar o parte din ei nu știe ce sa facă cu viața lor nu sănt înțeleși nici de părinți lor nici de nimeni așa că încep să urmeze și ei Anturajulele care mai de care mișto cool bro... îți dai seama ce urmează și pentru ei uite așa generați de tineri generați de Adolescenți generați de copii distruși nenorociți îmbolnăviți de o mână de "oamenii" care îi vor în pământ Doamne Dumnezeule ferește.

| 1onur a răspuns:

Dă-ți seama câți copii câți Adolescenți câți tineri cresc și educa cu mentalitatea mintea lui Adrew tate si fratele lui alor doi Proxeneți bolnavi mintali care sănt cunoscuți globa îți dai seama câți vor fi ca el chiar mai răi ca ei doi? Urmează și mai rău fiindcă asta este ca scop ca tineri Adolcenți copii sa ajungă dușmani intre ei fete și băieți sa ajungă dezbinați drogați destrăbălați Alcooliști boschetari distruși ca să poată facă din ei tot ceși doresc tot felul de Proxeneți criminali violatori pedofilii pe mâinile lor cad pe mod automat mulți dinte ei foarte mulți dinte ei fiind încă minore.

| ALM2000RO a răspuns:

Eu sunt AroAce, iubesc singurătatea.

Răspuns utilizator avertizat