| Mara_9790 a întrebat:

De ce uneori simt ca sunt singura si ca nu ma iubeste nimeni? Familie&Prieteni?sad[poate vi se pare o intrebare prosteasca, iar daca raspundeti ironic sau ceva de genu.mai bine >nu]big grin

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Parintii te iubesc.Niciodata sa nu te indoiesti de asta. Iubire exista. Dar nu poate fi exprimata din anumite motive. Tata e la fel.Suntem aceeasi zodie si avem aceeasi problema cand e vorba de exprimat sentimente.Am o legatura stansa cu el desi niciodata in 17 ani nu mi-a zis ca ma iubeste.Sau eu, lui.Nu putem.Asa suntem constuiti.Pentru noi faptele conteaza mai mult ca vorbele
Prietenii au datoria sa te invete sa te fereste, iti ascut simtul analatic si te intaresc pentru ce va urma.Nu stiu cati ani presupun ca inca nu ai dat piept cu adevaratele tradarii, acelea care te arunca de pe drumul drept pe care il urmai direct in infern
Si ar fi bine daca ar fi un infern comun. Dar e infernul tau.Si de acolo iesi fie invins si gata sa ii faci viata un infern celui care te-a tradat fie invigator si gata de a ierta

| Anecherry a răspuns:

Pot fi doua variante: ori nu te iubeste nimeni si esti singura, ori nu ii vezi pe cei din jurul tau care te iubesc si eventual iti doresti mai mult. In care te regasesti?

| raisa1993maria a răspuns:

Probabil pentru ca parintii tai sunt suparati sau stresati cu anumite probleme iar tu ai impresia ca nu se gandesc la tine.

| DevilLife a răspuns:

Pentru ca lipseste comunicarea si mai la varsta noastra a adolescentilor aceasta problema este foarte des aparuta...noi avem un fel de a percepe lucrurile iar ceilalti altul si uneori chiar nu mai luam in seama acest aspect si facem o dramasad
eu zic ca e ceva normal pentru si eu trec des prin asta si atunci chiar refuz sa port conversatii cu ceilalti...prefer sa stau singura si sa ma gandesc

Nu putem face nimic in privinta astahappy papa :*

| stefanb39 a răspuns:

Ai incredere ca si eu ma simt asa uneori imi vine sa ma sinucid si totusi nu sunt emo incearca sa alungi pata de pe inima cautati un prieten care sa te inteleaga si sa te iubeasca de obicei in relati tristetea apare ca o briza de vara si dispare mai repede ca fulgerulu plz da fundita

| amo a răspuns:

Buna. Si eu ma simt asa uneori, poate ca depinde de dispozitia la moment sau de o situatie stupida in care stii ca ai incurcat-o si nu o sa te sustina nimeni...Nici eu nu stiu sigur raspunsul, dar cred ca pentru a inlatura acest sentiment ai nevoie de incurajare, atentia celor din jur(prieteni, familia...).

| infernome a răspuns:

Pai si eu ma simt uneori asa cand is stresat sau dupa o zi proasta la schoala. Asa m-am simtit si eu in primele 3 zile de scoala eram stresat la scoala si acasa pentru ca aviam o problema in familie super naspa m-am simitit cam ca un emo

| Annonimu a răspuns:

Asa mah simt si eu

| dulceata_5297 a răspuns:

Pai uneori, majoritatea persoanelor se schimba, prieteni noi, ocupatii diverse, sunt toti ocupati iar daca tu te-ai obisnuit ca toti sa vorbeasca cu tine, in aceasta perioada esti data mai deoparte. Ei acum au probleme personale, decid sa si le rezolve singuri si poate ca sunt si in stres. Oricum daca vrei adauga-ma in lista ta, poate mai vorbim acolo. sweety_9611

| Adrian_8552 a răspuns:

Fluturele este semnul schimabarii. Esti cumva in cautarea unei identitati? Asta ar putea fi un raspuns la intrebarea ta. Oamenii s-au obisnuit asa cu tine, iar tu iti doresti o schimbare si ceilalti nu inteleg.

| aniroc_3088 a răspuns:

Trebuie sa te iubesti tu inainte de toate. sa stii ca esti importanta, sa te apreciezi. cand simti asta incerca sa-ti aduci aminte fapte ale celor apropiati prin care ti-au demonstrat ca iti sunt aproape. nu toti ne manifestam la fel. tu de cate ori ai spus cuiva ca il/o iubesti, ca il /o apreciezi, ca e importaant/ a pentru tine? da si ti de va intoarce inapoi happy ( iubire )