| SamsungElectronics a întrebat:

De ce unii băieți au noroc în dragoste și eu nu am deloc? Voi mai credeți în dragoste? Eu nu mai știu ce să zic.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba de noroc aici, ci de felul cum abordeazi fetele, ceea ce tie ti se tot spune si vad ca faci taman pe dos.

Ai zeci de interbari puse aici si noi ti-ma raspuns si ti-am dat sfaturi, pe acre tu continui sa le ignori.

Pune mana si reciteste aceste intrebari si raspunsurile noastre, si nu te mai plange inutil:

https://www.tpu.ro/utilizator/acqodn/intrebari/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Fiindcă ei nu cred în noroc, destin, horoscop, ci acționează. Ei își fac norocul, nu îl așteaptă să vină de undeva din afară.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uau.
De ce unii au bani si altii nu?
De ce unii fac cancer, iar altii traiesc?
De ce griul nu e roz?
Da, cred in dragoste. Dar dragostea se construieste, nu o primesti ca pe ajutorul social.
Aia pe care ii vezi "norocosi", probabil cauta altceva decat au. Gagicile trag la tipii peste nivelul lor, indiferenti.
Si eu ma mai trezesc cu cate una topita dupa mine, dar nu e nici 30% din "fata visurilor mele".
Alea la care visez eu, vor ceva ce eu nu reprezint.
Totul se rezuma la filosofia asta: https://youtu.be/qad_h_CfXhU
Dar din cand in cand, apare si compromisul.

| Goete a răspuns:

Pentru ca tu esti convins ca nu ai "noroc"
Si te.comporti ca atare

| LordCristobal a răspuns:

Păi cum sa nu crezi in dragoste?
Dragostea e cel mai frumos sentiment pe care un om îl poate avea.
Eu nu cred că tu nu ai noroc în dragoste.Probabil ai dat de fete nepotrivite.
Dar dacă vrei să găsești dragostea cu adevărat incerca să abordezi fete in public.
Bine mai sunt unele situații în care fetele își aleg băieții și nu mai este nevoie să faci primul pas.
Dar cum am spus și mai sus incearca să fugi tu după fete.
Chiar daca nu mi-am găsit partenera eu inca mai am încredere în dragoste.
Bine, în Romania e mai greu cu dragostea.
Mare parte din fetele de la noi sunt interesate după bani, de asta și avem peste 100.000 de videochatiste.
Dar tu încearcă să mai cauți, poate o să îți găsești prințesa.
Și nu îl mai pune pe,, nu"in fata daca vrei sa ai parte de dragoste.

| anonimuIl a răspuns:

Când aveam 19 ani mergeam la bairame (petreceri) sâmbăta seara.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonimuIl):

Bine făceai la 19 ani. Eu acum încerc să recuperez, la 75/76. Greu, dar nu imposibil.

| anonimuIl a răspuns:

E frumoasă dragostea când ești îndrăgostit.

| LonelyGuy07 a răspuns:

O sa afli intr-o zi la emisiunea CE SPUN ROMANII, chiar visez odata o intrebare de genul la cabral, ar starni niste raspunsuri de la femei in platoul ala foarte tari

| LonelyGuy07 a răspuns:

Doar ca il loc de 8 variante de raspuns ar fi pe putin 14-15

| Danny28 a răspuns:

Așa a fost mereu. Băieții bazați cu bani, mașină scumpă și tupeu nesimțit mereu au avut succes. Dacă ești genul de băiat la locul lui, îmi pare rău pentru tine. Și eu sunt în aceeași situație. Peste tot în jur văd fete cuplate doar cu tipul de băieți menționat mai sus.

| Together a răspuns:

Ce inseamna sa crezi in dragoste? E o consecinta normala a unor circumstante, ce e de crezut? Daca vine o tipa ok la tine si iti arata ca te vrea, o sa te indragostesti. La fel si pentru ele, daca esti cea mai buna optiune de relatie pe care o au o sa se indragosteasca.