| VacutzaRoscata a întrebat:

De ce unii baieti spun "te iubesc" chiar din prima zi a unei relatii, si de fapt ei nu simt nimic pentru acea persoana. Ei cred ca ne face sa ne simtim mai bine sau ce? niciodata n-am inteles asta straight face
funda love struck

8 răspunsuri:
| alinaiiiioana a răspuns:

Unii nu inteleg importanta acestor doua cuv si nu stiu ce inseamna sa iubesti. deci lor cand le place o fata zic ca o iubesc pentru ca ei chiar cred ca aia inseamna te iubesc...si depinde si daca e adolescent ca at nu poti cere nimic de la el

| fabiola a răspuns:

Cand iubesti cu sufletul nu ai timp de vorbe!

| DiamondStph a răspuns:

Probabil pentru a impresiona sau confunda sentimentele de placere, simpatie cu cele de iubire, dar mai e o varianta '' dragoste la prima vedere'', dar asta depinde daca crezi sau nu in lucrul asta. Oricum, sunt ei simpatici cum incearca sa fie ''dragastosi'' laughing.

| Lummy a răspuns:

Spun asta de impresie, si doar fetele proaste ii cred.

| Ioanaaaaaa a răspuns:

Pentru ca sunt imaturi si nu stiu ce inseamna cu adevarat aceste 2 cuvinte "magice". Poate si pentru ca vor sa isi faca prietenele sa se simta mai bine si sa aiba incredere in ei...

| alexandruta a răspuns:

Poate ca sa te impresioneze

| aalleexx97_2872 a răspuns:

Alyciup are dreptatetongue oricum depinde de fiecarehappy unii sunt inteligenti si nu o spun asa direct pentru ca nu o simt altii sunt "smecheri" si ti-o spun direct chiar daca nu o simt

| alliss a răspuns:

Eu cu prietenu meu ne-am spus te iubesc dupa 7 luni big grin. acum avem un an si jumate big grinbig grin. Deci eu cred ca acel " Te iubesc " a fost adevarat love strucklove struck. Ei spun " te iubesc " pentru ca nu stiu ce inseamna de aia.