| anonim_4396 a întrebat:

De ce unor fete le place sa enerveze si sa tachineze baietii de care le plac? Ce denota asta?

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Testing.
Si ca la orice test, ori il iei, ori nu!

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i o interpretare eronata, fiindca fetele care plac baietii nu-i tachineaza, dimpotriva.
Dar daca ii tachineaza inseamna ca-si bate joc de ei.

| Hammurabi a răspuns:

Nu e vorba de plăcere.
Și nu e o acțiune total conștientă și premeditată.
E o metodă instinctivă, simplă de a testa reacțiile și inteligența băiatului respectiv.
În funcție de modul cum reacționează acesta la tachinări, ea poate trage rapid concluzia cam cât îl "duce capul".

| Brizbriz a răspuns:

Cum iti plac tie cartofii?
fierti si atat
sau cu macar niste sare, doamne fereste niste ketchup?

dragoste cu nabadai, sau macar PIKANTA, face toti baniiwinking

si, nu ar fi trebuit sa iti stergi intrebarea doar pentru ca doi IMBECILI nu inteleg ideea si te-au blamat DE VIGINI CE SUNT!

iar Silviullet confirma ce spun eu

| Nirvanaaa a răspuns:

Sunt fata, dar nu inteleg. Îți place de om, ii spui și gata. Le consider niște jocuri copilărești. Denotă imaturitate, eu asta văd.

| Superior a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Mi-ar fi placut si mie fete ca tine.
Cand faci jocuri tampite, dai dovada ca nu esti om serios si normal ca te distantezi.

| anonim_4396 explică (pentru Nirvanaaa):

Le-ar spune direct si le-ar da de inteles ca-i plac dar ar continua sa-i tachineze (in gluma) si sa-i enerveze happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt construite ele, la unele țigănci le place băieții bătăuși, golani de exemplu, alte tipe sunt mai directe, unele o arata mai subtil, toate sunt diferite. Și mie îmi place sa tachinez când îmi place de o fata

| Strwberrs a răspuns:

Mai mult baietilor le place sa faca asta.

| Den1sa a răspuns:

Nici eu nu inteleg, dar de baietilor le place sa tachineze fata de care le place?

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Fetele/d-rele sunt mai timide, si prin tachinare flirteaza cu baiatul, aratandu-i mai pe ocolite ca ii place de el.

| Anyo1988 a răspuns:

Era o vorba din batrani care zicea " femeile sunt un mister " si bine zicea doar ca din pacate ele sunt un mister si pentru ele insisi laughing si apoi problema e unpic delicata, depinde in primul rand de fata, de caracterul ei ...de personalitate, sunt fete care tachineaza pentru a te, testa sa vada reactia ta, sa vada daca le paci si tu si sunt fete care tachineaza ca sa isi bata joc de tine nu pentru ca te plac sunt persoane si nu doar fete care le place sa enerveze oamenii pentru ca au inpresia ca esti amuzant sa interesant cand esti nervos. Deci buna intrebare dar cam greu sa primesti un raspuns concret

| Silviullet a răspuns:

Asa se manifesta unele dintre ele. Pur si simplu vor sa-ti atraga atentia intr-un mod frumos

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Sa știi ca după părerea mea e greșit sa spui ca iubești de la început. Sa ma explic! Luăm ambele cazuri: in cazul în care nu e reciproc pe viitor te va evita iar interacțiunea va fi ciudata. Ear dacă e reciproc va fi un pic de euforie la început dar treptat aceasta se diminuează pentru ca nu mai este flirtul ala... prea mult de argumentat