| anonim_4396 a întrebat:

De ce viata este dura cu unii?
de ce cand iubesti cu adevarat si pui suflet celalalt isi bate joc?
De ce nu pot uita o relatie care acum nu mai este?
De ce astept o minune cand stiu ca nu se va intampla nimic?
De ce tot timpu ma gandesc la acea persoana?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pentru ca esti un suflet bun care candva a pus suflet pentru cine nu merita.
Viata nu e roz. O sa intampinam mereu greutati,probleme dar trebuie sa fim puternici!
De multe ori,cel iubit isi bate joc,uneori incostient. Nu crede ca te poate pierde,iar asta in viziunea lui inseamna ''atata timp cat ma iubeste,pot sa fac orice pentru c-o sa ma ierte''.
Dar fi sigura ca cine te faci sa plangi si te alunga din viata lui,te va cauta,si el va fi cel indurerat.
Toate la timpul lor!
Nu poti uita o relatie pentru ca oarecum,te complaci in situatia asta.
Pentru ca nu vrei sa uiti. Si te gandesti mereu pe unde ai gresit,de ce trebuie sa suferi tu,si alte mii de intrebari.
Ia-ti zambetul frumos si iesi in lume. Arate-le tutoror ca ai devenit puternica,ca ti-ai sters lacrimile si esti gata de un nou inceput.
Zambeste si priveste oameni in ochi.
Interactioneaza cu oameni noi.
Gandeste-te la lucruri frumoase.
Iesi cu prietenii!
Citeste!
Pune in practica orice activitate care iti place,doar asa vei reusi sa uiti.
Ocupa-ti timpul.
Iar data viitoare,inainte sa pui suflet,intreba-te daca merita.
Iar daca nu merita, mergi mai departe.
Baieti sunt destui, iar cel care ti-e sortit, o sa fie al tau oricum.
Acum capul sus!
Viata e frumoasa, de noi depinde cum ne construim viitorul.
Te pup!

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Viata nu e dura, doar noi am devenit mai libertini si o data cu asta mai nesimtiti. Pe de alta parte nici cand lucrurile pareau cine stie cum mai asezate si vezi doamne parintii si bunicii nostri nu mai divortau atata, nu cred ca lumea era mai fericita. Acum lumea a crezut ca e mai fericita facand tone de sex cu cine apuca, uitand de casatorie si traind clipa. Dar vezi, cum o dai cum o-ntorci nu e bine.

Cand celalalt isi bate joc inseamna ca nu simte mai nimic pentru tine. Simplu. Cand iti intra cineva la suflet, indiferent din ce motiv, e cam greu sa-l scoti, doar nu e un stick pe care sa-l scoti din usb. Nu degeaba se spune ca nu poti comanda inimii.

| wolder a răspuns:

1. viata este dura cu toti, viata vrea sa dea lectii prin care sa ne faca mai puternici, vrea sa ne invete ceva si trebuie sa luptam ca sa invingem
viata ti-o faci tu frumoasa, chiar daca ea e dura

2. poate nu ai ales persoana potrivita
poate persoana aia nu te iubea si tu ai pus suflet pentru cine nu trebuia

3. pentru ca te gandesti prea mult.
lasa trecutul, traieste prezentul si gandeste-te la viitor.

4. asta e cam din vina prostiei. stii ca nu-i nicio minune si totusi o astepti ca tembelu.
intotdeuna exista o rezolvare, nu stiu de ce crezi ca nu va exista o vreme mai buna
daca te-ai indragostit si suferi lumea nu se termina si nici viata ta nu este distrusa

Pentru ca o iubesti, d-asta te gandesti.

| NotToday a răspuns:

Roata se intoarce, stai linistita. Toti trecem macar o data prin asemenea momente, dar trebuie sa fim puternici si sa mergem mai departe. Asa is oamenii, ei te ridica, ei te doboara. In zilele noastre, ca sa fii fericit, trebuie sa fi independent/a. Din pacate...

| Adda_Alexandra_1997 a răspuns:

De prost...