| Aress17 a întrebat:

De ceva timp m-am apropiat de o colegă catolică și ne înțelegem foarte bine. Chiar am senzația că are sentimente pentru mine. Amândoi suntem la liceu, iar duminica mă roagă să merg cu ea la biserică, ca să nu fie singură. Ea știe că sunt ateu, dar totuși mă invită. Sincer, nu prea am chef să merg, simt că mi-aș pierde timpul, dar în același timp nu vreau să o dezamăgesc. Ce ați face în locul meu?

1 răspuns:
| Kiran a răspuns:

Nu crezi in vreun zeu, deci, nu ti-ai pierde timpul, ci ai fi alaturi de fata ce te place / o placi,