| Jonathan a întrebat:

De ceva timp o plac pe o fata mai mare cu un an decat mine, in afara de asta este ceea mai frumoasa fata din scoala (in mintea multor fete si eu sunt frumos si atragator). Tin sa mentionez ca ea a fost cu baieti cu vreo 2(chiar si 3) ani mai mari decat ea, eu ma comport cu unul matur dar nu stiu.Imi e teama ca daca ma duc la ea si ii spun sa iesim impreuna o sa primesc un refuz.As vrea un sfat despre cum sa o fac sa ma cunoasca ea pe mine...

Alte lucruri:
-Eu am 14 ani, ea are 15.
-Din cate stiu eu are iubit, unele dintre prietenele ei ma plac.

Răspuns Câştigător
| mihaela_8362 a răspuns:

Si daca ii ceri un id de mess? e bine? Incearca sa te bagi in seama cu ea intr-un moment protrivit ca sa iti zic asa.Sa nu pari disperat dupa ea. Vorbiti pe mess, vezi daca te ia in serios si daca incearca sa scoata o convorbire, daca nu las`o balta.Fii indiferent!smug Ai putea incerca un gest, nu stiu sa te observe.

7 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Canta la alta masa

| MoreTime a răspuns:

Daca are iubit nu te baga, nu e frumos si n-are rost, si din scandaluri de genu' mai scapi si cu un ochi umflat sau mai stiu eu ce. Daca unele dintre prietenele ei te plac, go ahead, ia-le big grin

| TheLoveDoctor a răspuns:

Are iubit. adio pa si pussy. las-o balta copile din moment ce ea se întîlnește cu băieți de 17- 18 ani sunt singur ca esti prea micut pentru ea.

| IRI_5028 a răspuns:

Du-te la ia si intreab-o ca nu mori daca refuza.

| narflo a răspuns:

Man fi atent un sfat:fa lipeala cu fata aia si incerci sa te apropii de ea cand te-ai apropiat o iei mai pe ocolite si ajungi la ea sau/si te imprietenesti cu ea (ca amici)si relatia avanseaza

| narflo a răspuns:

Poti sa te stai cu fata aia(prietena ei)si te apropii de fata asta(adica va imprieteniti si pe urma o iei pe ocolite cu ea si vezi(da dupa c nu mai are prieten)sau/si te imprietenesti cu ea si asa avansezi

| bebelusha_2759 a răspuns:

Ai putea sa intri cumva in vorba cu ea si sa ii spui, oricum daca nu risti nu castigi! Si nu patesti nimic daca primesti un refuz.big grin