| NeacsuAncuta07 a întrebat:

De ceva timp simt ca partenerul nu mai este atras de mine.
Sexual suntem compatibili si ne-am recunoscut asta unul altuia si eram uimiti cat de mult ne potrivim.
In cei 2 ani de relatie nu s-a intamplat sa treaca doua saptamanai si sa nu simtim sa facem dragoste, poate el mai mult decat mine, dar nu l-am refuzat,
nici fanteziile, am discutat si am facut sa fie comod pentru amandoi.
Erau perioade in care simteam zilnic, de 3 ori pe saptamana, de 2 ori pe zi, dar de ceva timp simt ca nu are niciun fel de pornire.
I-am spus de cateva ori fara sa fie un repros ca mi-as dor sa fie mai romantic, sa dureze mai mult preludiul.
In ultimul timp a fost doar descarcare, fara sa imi acorde atentie ca alte dati, nu am simtit dragoste in atingerile lui, iar acum nu mai este nimic.
Initiez eu, doar eu fac parte de preludiu.
Nu refuza sexul oral, dar nici nu exista o continuare si daca ar fi putut exista, daca vede ca eu nu ma simt pregatita, nu simte sa faca ceva, renunta ori asteapta sa continui eu ori sa nu se mai intampla nimic.
Simt ca ne pierdem caci pana la urma este important sa te simti atras de omul cu care vrei sa ai o casnicie.
Nu am mai iesit nici macar sa ne plimbam prin parc desi i-am propus, a iesit la bere cu baietii, dar cu mine doar la cumparaturi alimentare si acasa.
Pot sta fara relatii intime, pot sa inteleg orice fel de problema, ca poate e stresat, ca poate e bolnav, dar nu pot sa inteleg raceala si dezinteresul.
Nu stiu ce sa mai cred, sunt total pierduta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai discuta cu el problema, altfel nu ai sa afla ce se intampla.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai relatia asta a fost clar pentru sex, fara dragoste, cel putin din partea lui, de aici si raceala, de aici si lipsa de romantis, samd.
Evident ca nu mai are chef de tine odata ce nu mai iese cu tine, nu mai face sex ca alta data si uita de casnicie, ca nu se va intampla asta cu acest barbat.
Cred ca relatia este pe terminate si se va rupe curand, fiindca el nu mai are nimic de oferit.

| Madaxo97 a răspuns:

Cand un bărbat te evită peste tot, mai ales în dormitor, ceva clar e în neregulă. Posibil să nu mai aibă sentimente pentru tine, nu neapărat să nu mai fie atras, caz în care cel mai bine ar fi fiecare pe drumul lui. Discuta cu el și vezi ce a pățit de se poartă așa, noi nu avem de unde să știm, comunicarea e soluția.

| Miruna333 a răspuns:

E clar ca s-a plictisit de relatie. Din acest punct, nimic nu o sa mai mearga bine, ci doar spre rau. Paraseste relatia ca nu ai nevoie de un astfel de om. Tu doar tragi de el si nimic altceva. Ai putin respect pentru tine