| oly_7105 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un baiat dar problema este ca doar pe facebook sau mess.cum as putea sa ii sugerez sa vorbim si la telefon dar fara a fi penibila?

Răspuns Câştigător
| Lylly a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa ii dai tu numarul tau si ii spui ca in caz ca are vreo data nevoie de un tine sa nu ezite sa foloseasca nr. Dupa parerea mea o sa pari destul de interesanta...

7 răspunsuri:
| Dolodolo a răspuns:

Intreaba-l direct. Atunci vei sti daca iti place ceva la tip. Vocea, subiectele de discutie, tonul... Mai multe poti afla tete a tete. Dar mai e cale lunga poate pana atunci. happy

| effect a răspuns:

Pai iti poti cere nr de telefon cu motivul ca s ar putea o perioada sa nu ai net :-)
Si sa incepi sa vorbiti prin mesaje
Si dupa ce vorbiti o perioada poti sa i spui lui sa te sune :-)

| Laurretta a răspuns:

Pur si simplu cerei numarul de telefon. sau evital pe mess si facebook si spune-i ca nu mai ai timp sa intri si daca vrea sa tineti legatura sa-ti lase numarul lui.

| delia_8567 a răspuns:

Pai daca va intelegeti destul de bine e ok.Pt ca asa va puteti cunoaste mai bine si nu o sa fii penibilawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l in ce retea de tel e si apoi daca vrea sa iti dea numarul lui de telefon. Spune-i ca vrei sa il intrebi ceva despre o tema ( de preferabil spune-i cal suni la sfarsitul orelor de clasa ca probabil nu o sa se mai chinuie iar sa se dezbrace si sa-si scoata caietu! ) Stiu, poate e cam penibila ideea mea.dar na big grin

| petruta a răspuns:

Pai ii spui buna pai vad ca ne intelegem bine haide imi dai nr de telefon al tau sa mai vb si noi? si el iti zice da sau nu trebuie sai ai si un pic de curaj

| lauracraciun a răspuns:

Pai ii ceri numarul de telefon mai subtil iar intr-o seara inainte de culcare sa nu fie prea tarziu ii spui si tu:ce faci? te-ai culcat?"
de ex si apoi el iti rapsunde si fii sigura ca de acolo vezi purta o lunga discutiehee heela mine asa ewinking