| anonim_4396 a întrebat:

De curand a aparut o problema. La ultimele 3 contacte sexuale nu am putut termina. Fata ma atrage foarte foarte mult dar nu stiu ce se intampla...
Eu o fac cu prezervativ desi ea vrea fara deoarece foloseste anticonceptionale, poate din cauza acestui gand ceva nu iese corect, nu stiu ce sa fac ca deja ma ingrijorez. Imi este putin frica sa am incredere in anticonceptionale, poate de aceea ma macina gandul daca sa fac cu sau fara. Ce sa fac? sunt in mare dilema.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă ia anticoncepţionale, dă-i cu încredere fără! Anticoncepţionalele chiar funcţionează dacă le ia la recomandarea medicului şi le administrează în mod corect.

Noroc.

| necunoscut22 a răspuns:

Fa sex fara prezervativ daca zici ca prietena ta ea anticonceptionale si ai sa vezi efectul.

| kidulinha a răspuns:

Vorbeste cu iubita ta despre problema ta, spune-i ca nu te poti concentra fara prezervativ. Si oricum, e bine ca ai asa grija. Cel mai bine este sa vorbesti cu ea, sa-i explici problema ta. sa nu creada ca este vina ei ca nu termini. :*

| MMihai a răspuns:

Fă-o cu prezervativ, că asocierea a 2 metode anti sarcină este mai bună decât să împingi, ca tată, căruciorul, cu copilul nedorit. Ea înghite, anticoncepționale care se iau zilnic, dacă uită o zi sau mai multe, să înghită porcăriile alea, cam nici o protecție anti sarcină de la ea /// Ideal ar fi să faci sex, fără să ejaculezi decât f. rar, tu ai ajuns accidental la asta. Cum ai făcut? /// Citiți și voi din cărți de sexologie, și învățați, cum poate fi evitată o sarcină nedorită, și folosiți asociat mai multe metode anti sarcină. Eu nu aș recomanda, porcăriile alea de anticoncepționale orale. Prezervativele se mai și rup, dacă uiți într-o zi să îți să înghiți porcăria, sau înghiți 2 pastile în aceiași zi se face o aiureală cu protecția cu anticoncepționalele orale.

| Zenithf a răspuns:

Ai dreptate, anticonceptionalele sunt mai putin sigure decat prezervativul.