| anonim_4396 a întrebat:

De curand am facut sex neprotejat, am luat pilula de a 2-a zi si de cateva zile ma dor ovarele.exista posibilitatea ca inca sa raman gravida?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sunt diferite pilule care trebuie luate dupa o anumita perioada de timp, sunt acelea care trebuie luate dupa 24, 48 sau 72 de ore uita'te pe cutie sa vezi dupa cat timp trebuie luate, daca apar greturi sau dureripe persista ar trebui sa cumperi un test sau doua de sarcina(ar fi de preferat 2 dar de la 2 producatori diferiti pentru un rezultat cat mai exact) si ar trebui sa afli raspunsul la intrebarea ta.
Eu cred ca nu ar trebui sa iti faci griji daca ai luat pastila aceea a2a zi si nu ai intarziathappy.

| Bybyutzzzz a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un ginecolog, nu cred ca ai ramas insarcinata, daca tu zici ca ai luat pilula, dar poate ai o problema la ovare

| CiprianTPU a răspuns:

Si acum domnisoara te intreb eu pe tine. Sa meritat? Ai facut sex neprotejat, ai simtit placere cateva minute si acum spui ca te dor ovarele de la pilula de a 2-a zi. Nu te mai juca cu focul! Pilula de a doua zi e o pastila foarte puternica, iti dai seama ce stricaciuni provoaca? Daca continui asa, ai sanse mari ca in momentul in care ai sa vrei sa faci un copil, nu o sa poti si te mai intrebi si de ce.