| cata2cool a întrebat:

De curand prietena mea s-a intors din alta tara unde a lucrat 2 luni, si a fost mai mereu inconjurata de baieti.Suntem impreuna de 3 ani dar asta e prima oara cand am auzit-o v orbind la telefon pe ascuns cu fostii colegi din tara respectiva.Nu stiu ce sa cred oare ma inseala, m-a inselat si acolo.Mai toata ziua imi povesteste de colegii ei, ca ce bine se distra si alte chestii.
Am nevoie de un sfat bun, nu de baliverne.Astept, va salut cu respect.

4 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Inseamna ca draga ta iubita cu siguranta se distreaza si cu altii, nu ma interpreta gresit, iar daca vorbeste pe ascuns este si mai dureros, incearca sa vorbesti cu ea, vezi daca evita, intreab-o daca vrea cu adevarat sa continue ceea ce ati inceput acum 3 ani si daca vezi ca nu raspunde inseamna ca ceva este putred la mijloc, intr-o relatie trebuie sa existe incredere si mai ales daca unul din voi greseste se cunoaste, insa nu o tracasa, toate vin de la sine.Bafta!

| albastrel a răspuns:

Cred ca cea mai buna solutie este sa vorbesti deschis cu ea, intreab-o daca te mai iubeste cum te-a iubit, daca vrea sa va despartiti, daca are sa iti povesteasca ceva ce s-a intamplat in aceea tara. hai mai ca esti baiat. toti baietii aveti papagal tongue. Bafta!:*

| elenahd a răspuns:

Dragul meu sa stii ca "Ochii care nu se vad se uita" de regula dar se pare ca totusi exista si exceptii de la regula(cazul prietenei tale). Prietena ta iti vorbeste foarte mult de colegii deoarece nu vrea sa-ti ascunda nimic, deci e sincera cu tine.Eu daca as fi in locul tau as aprecia destainuirile ei sunt putini oameni care de destainuiesc si povestesc persoanei iubite absolut totul chiar daca are importanta sau nu.Eu cred ca ar trebui sa apreciezi sinceritatea si onestitatea ei si ca nu ai de ce sa fii suspicios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm nu stiu unde a fost plecata. eu anul asta ma fost in grecia si acolo unde stateam mai erau si vreo 200 fete din diferite tzari.
crede`ma ca nu prea am vazut fete cumintzi acum e posibil ca prietena ta sa fi fost cuminte dar daca nici macar u nu bagi mana in foc pentru asta...
nu o poti acuza ca te inala numai ca a vb la telefon
nupotzi decat sa vb cu ea si poate un moment de sinceritate si`ti spune adevarau chiar daca te va durea.
altceva nu stiu eu unu fac pariu ca te-a inselat dar poate ma insel eu poate nu este asa. bafta