| Ankiss123 a întrebat:

De curiozitate intreb, am o prietena care sustine ca in Romania este legal sa intreti relatii sexuale de la 16 ani. Eu personal stiam ca de la 18. Voi de la ce varsta stiti ca este legal?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15hee hee pe bune!laughing scrie si pe googlehee hee

| RXN a răspuns:

E legal si destul de in regula din punct de vedere medical de la 16 ani.

| Sperman a răspuns:

De la 16 ani, binentales cu acordul fetei. laughing

| dreamygirl a răspuns:

Categoric de la 18 ani

| IngerashDragalash_2233 a răspuns:

La varsta de 18 ani logic.La TV au fost unc az acum 2 sau 3 ani in care o fata de 16 ani a facut dragoste cu unu de 24 de ani mi se pare. A facut-o pentru ca a vrut.Stiu ca de la 14 ani a inceput. S-a casatorit cu el de la 16 ani, iar barbasu' a fost arestat pentru ca a facut dragoste cu o minora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania este legal odata cu aprobarea fetei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la vreo 12 ani.cand incep fetitele sa prinda forme laughing

| valyalexia a răspuns:

Legal de la 18 esti liber sa faci ce vrei inclusiv sex. dar ilegal poti si de la 10 ani ca nu te controleaza cineva sa vada daca mai esti sau nu fata mare sau virgin.

| Crs a răspuns:

Stiam ca mai nou este de la 15... inainte era de la 16. dar avand in vedere faptul ca majoritatea tinerilor isi incep viata sexuala chiar si dinainte au mai micsorat un pic varsta.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilita o varsta "legala". Este stabilit ca este ilegal sa intretii relatii sexuale cu un minor care nu a implinit 15 ani, chiar daca acesta a consimtit liber, fapta fiind prevazuta si pedepsita de art. 198 Cod penal, cu inchisoare de la 3 ani la 10 ani. Numai bine!