| ghem a întrebat:

De fapt asta nu i o intrebare. e ceva adevarat. stiati ca baietii / barbatii la cat d eorgoliosi sunt au asa in instinctul lor stricat tendinta sa strice o relatie?
habar n au ce i aia iubire si dau cu picioru n ea asa ca lamingea de fotbal.

Răspuns Câştigător
| deiutza_9183 a răspuns:

Mai exista si cate unu cu adevarat sincer si care preteuieste dar astea care dau cu picioru se intorc in cele din urma si atunci dam noi cu picioruwinking

23 răspunsuri:
| ghem explică:

Orgoliosi*

| claw_4117 a răspuns:

Nu e adevarat. happy Sunt baieti care vor la fel de mult ca si voi ca totul sa fie ok. Dar na...ma rog as putea sa tin o foarte lunga discutie filozofica pe tema asta.insa eu sunt satul de fete care tot spun "e numai vina ta", imi e dor sa aud e vina "noastra" (doar e vorba de un cuplu) ca nu a mers.

| avalon a răspuns:

Ai pe juma dreptate. si eu am facut la fel.winking dar pe buna dreptate...

| DiMoDi a răspuns:

Greşit!

Anna
| Anna a răspuns:

Nu e cazul sa generalizezi. Spre exemplu, eu am fost mai orgolioasa decat toti fostii mei prieteni(3 la numarbig grin) si unii mai sunt capabili sa si iubeasca sincer.Claw are dreptate, intr-un cuplu, intr-o relatie niciodata nu este de vina doar UNUL! Asta e si secretul unei relatii, sa lasi de la tine, sa recunosti cand gresesti fata de partenerul tau, nu e loc de orgloii. Sper sa intalnesti si altfel de baieti, care stiu sa iubeasca si sa pretuiasca ce au langa ei.

| ghem explică:

God. you got it! e si vina voastra! i keep telling him ca s 2 intr o relatiestraight face nu 1...

| Dl.Inginer a răspuns:

Asa sa faci ghem. Te-ai prinshappy! Nu toti sunt asa, nu toti dau cu piciorul.

| ghem explică:

Pacat ca mine... cam asta face sad

| ghem explică:

Sper doar sa si dea seama... ca mi s a luat de atatea lacrimi..hope for better times

| Dl.Inginer a răspuns:

Daca ti-a dat cu piciorul, nu te merita, mergi mai departe.Sunt destui baiati pe lumea asta care stiu sa iubeasca. take care.nu fii trista draga mea

| Ben. a răspuns:

Stiam

| Andrusa a răspuns:

Poate! dar nu toti barbatii, sunt distrugatori de relatii, sunt si femei care fac asta si poate mai des decit barbatii.Eu inteleg de ce spui asta pentru ca tie ti s-a intamplat asa ceva, tu cuvintele astea nu leai spus asa{pina nu treci prin acestea nu le spuneai}asaca eu zic ca tu ai spus, pentru ca ai trecut sau treci prin asta.Sincer cunosc si eu un caz real, in care fata a distrus relatia, si nu era o reletie asa in joaca, era totul serios se impacau de minune dar iata ca fata a facut ceva si a fost de ne iertat{SAU DESPARTIT}Sunt cazuri si cu baietii cind o fac la fel, ca nu suntem noi chiar sfinti.Bine dar eu mi-am spus parerea si sper sa ma intelegi si tu pa pa sunt Andrusa

assiris
| assiris a răspuns:

Ghem-ule tu tii cu ursul

| maitreyi a răspuns:

Ai perfecta dreptate

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e adevarat. Nu stiu unde ai gasit tu "adevarul" asta, dar e o minciuna rautacioasa si da apa la moara misoginilor.
Barbatii se comporta la fel ca femeile intr-o relatie: unii sunt responsabili, iubitori, investesc timp si sentimente, altii, in alte relatii sunt superficiali si nu iubesc. Tu de ce stai cu un barbat care nu te iubeste? Lasa-l si cauta-ti altul mau bun.

| want2bMajestic a răspuns:

Tendinta de a strica o relatie poate veni din partea baiatului DOAR in cazul in care acesta nu mai doreste sa fie cu pers respectiva. in acel moment nu trebuie sa il mai abordez dc vrea sa se desparta de tine ...sau altele. ii urezi noroc in viata si... adiowinking

regis
| regis a răspuns:

Nu stiam, dar acum ca ne-ai lamurit tu... Suntem convinsi ca barbatii sunt doar niste urangutani care se gandesc numai la sex, iar femeile sunt niste zane romantice pentru care conteaza doar sentimentul.
Ati auzit ultimul zvon? Cica tanara nevasta a unui personaj din top 300 (oare cum de marea majoritate au neveste tinere?) isi va anunta divortul zilele urmatoare, urmand sa se casatoreasca cu un tip mic, chel, urat si sarac. Si cica a renuntat si la partaj, intrucat vrea sa iasa din aceasta relatie la fel de saraca cum a intrat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, esti suparata rau. Era prima ta relatie, nu? Nasol. dar stai linistita, o sa faci si tu la fel.

| ghem explică:

Nu cred ca sunteti in masura regis si supersx sa comentati situatia mea si nu nu e prima mea relatie doar pentru ca am o poza fantezista si un profil simplu nu inseamna ca s copil sau vreuna de vreo 15 16 ani. si eu nu ma refer la bani ci la sentimente pur si simplu relatia in sine nu la partea materiala. anyway. cica aici suntem sa ajutamnu sa criticam :-J

regis
| regis a răspuns:

@ghem - nu am comentat deloc situatia ta, ci doar declaratiile tale. Iar din declaratiile tale asta rezulta, ca baietii/barbatii sunt cei rai iar fetele/femeilie cele bune. Am vrut sa iti transmit doar ca nici voi nu sunteti chiar niste zane si cred ca nu iti trebuie prea multa inteligenta pentru a intelege mesajul meu. Eu nu ma refeream la tine, dar daca te-ai simtit atacata de mesajul meu nu pot decat sa zambesc amar pentru tine.
Iar daca ai venit aici numai sa ne ajuti, te rog sa nu ne mai critici... k?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii tu sigur asta? Poate nu la toti le place mingea de fotbal.Si nu stim ce e aia iubire? Eu cred ca mai degraba barbatii stiu ce e aia iubire fata de voi femeile in general.Si da suntem orgoliosi ca asa suntem noi. Voi cum sunteti innebunite dupa shopping si altele noi suntem orgoliosi.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghem. sa-ti dau un exemplu.nu ai vazut toate femeile sunteti mofturoase vreti romantism sa va simtit ca niste printese si barbati ca sclavi. voi profitati mereu si daca fac o singura greseala te umfli si zbieri de parca tea inselat cu toata tara.de asta e normal ca barbati sa calce stramb ca voi fitoaselor vreti numai in puf.

| ghem explică:

Pentru ultimul raspuns. anonim: in cazul meu pot sa spun ca nu sunt fitoasa, si d emulte ori am pus fericirea si binele lui mai presus decat orice. din pacate se ajunsese la situatia in care eu faceam totul, ma chinuiam sa zic asa sa fie totul bine si din punct de vedere financiar si sufletesc. si el s a invatat asa si... na mai facut nimic sa contribuie cu ceva in relatie. lucrurile au deviat intr -o directie gresita, dar acum e ok.
sunt de acord majoritatea fetelor alearga dupa bani si dupa lucruri materiale si genul asta de snoabe ale parfumurilor scumpe si saloanelor de bronzat ma scarbesc.