| HG_Alexandra_2000 a întrebat:

De ieri dimineata ma dor sanii ingrozitor, din ce cauza ma dor? Dau funda

Răspuns Câştigător
| OanaDs a răspuns:

Iti vine ciclul sau esti insarcinata!

| HG_Alexandra_2000 explică (pentru OanaDs):

Multumesc! kiss

| OanaDs a răspuns (pentru OanaDs):

Cu mare drag kiss

| OanaDs a răspuns (pentru HG_Alexandra_2000):

kiss

| AsaMaCheama a răspuns (pentru OanaDs):

Pariez pe a doua

| AsaMaCheama a răspuns (pentru OanaDs):

Lasa un baiat sa ti maseze, de preferat eu

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru ca trebuie sa i ti vină ciclul.

| HG_Alexandra_2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma dor de 3 zile, menstuatia o am pe 24 nu tot timpul am avut-o si pe 1 sau pe 17

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru HG_Alexandra_2000):

Cel mai bine mergi la medic, el te va consulta si i ti va spune din ce cauză ai aceste dureri, tot medicul i ti poate da niste calmante, poti lua un ketonal sau nurofen, sa te lase durerile, dar durerile acestea au apărut asa brusc? Poate te a strins sutienul.

| HG_Alexandra_2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Durerile au aparut dimineata nu aveam sutienn

| corbulalbrosu a răspuns:

Multitudinea de transformari hormonale care se produc permanent in perioada adolescentei pot sa induca influente de natura dureroasa in timpul cresterii si dezvoltarii glandelor mamare si a tesutului adipos si pot provoca inflamarea si marirea sfarcurilor. Dar adevarata cauza a acestor modificari se pare ca o reprezinta modificarile hormonale produse in corp care sensibilizeaza si sfarcurile. Este vorba despre fluctuatiile de estrogen si progesteron. Senzatia neplacuta de sfarcuri dureroase la atingerea lor poate aparea sau sa fie mai accentuata in cazul folosirii de anticonceptionale. Stilul de viata dezordonat, consumul mare de cofeina, fumatul si manancarea nesanatoasa cu continut mare de grasimi si prajeli pot reprezenta factori care sa accentueze durerea. Un raspuns avizat si profesional poti primi de la medicul tau ginecolog in urma unei consultatii de rutina. Sanatate!

| AnonymGirl2017 a răspuns:

Probabil atunci cand ai dormit ai stat pe sani si i-a i presat prea tare. Sau probabil ai ramnit la ceva... Adica : ti-a fost foarte pofta de ceva si nu ai mancat. * Este un mit care spune ca uneori pe fete le dor sanii daca ramnesc iar pe baieti ii dor testiculele.

| HG_Alexandra_2000 explică (pentru AnonymGirl2017):

Vroiam sa sp ca ma dor doar sfârcurile, nu tot sanull

| HG_Alexandra_2000 explică:

Scuze voiam sa sp ca ma dor doar sfarcurile (

| AnonymGirl2017 a răspuns (pentru HG_Alexandra_2000):

Ti-am spus! In cazul asta ai dormit pe sanii si ai tu sfarcurile mai sensibile ori... Ai avut contact sexual in ultima perioada? Daca nu este nici una din astea... Nu știu ce este.

| HG_Alexandra_2000 explică (pentru AnonymGirl2017):

Ultimul contact a fost luna trecuta pe 27