| siwel a întrebat:

De imi e asa de greu sa iubesc cu sacrificiu de sine?

Răspuns Câştigător
| matei23s a răspuns:

Buna intrebare.
La mine se intampla de obicei cand nu vreau sa renunt la confortul meu, la timpul meu, cand ma pun pe mine mai presus decat persoana pe care vreau sa o iubesc.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca intrebarea nu este completa. "de ce?" pentru ca iubirea intotdeauna s-a facut cu sacrificii si nu numai iubirea tot ce facem se face cu sacrificii, unele mai mari altele mai mici. Ti-e greu sa iubesti cu sacrificiu de sine? de ce? vezi ca este o anomalie de constructie a frazei.

| Razvan a răspuns:

Pentru ca esti orgolios si te iubesti mai mult pe tine.Surprinzator,nu e un lucru rau, egoismul poate fi bun daca e dramuit bine.Incearca sa vezi dincolo de propria persoanawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca ai iubit odata si te-ai lecuit. Ori ai fost considerat nebun ori "altfel". Numai asta ne duce la frica de a ne pune tot sufletul intr-o relatie.Sint unii oameni totusi care depasesc pragul si pot fi fericiti indiferent de rezultat. O zi buna.

| Hombre a răspuns:

Cu sacrificiu de sine? Toti o da in bara cu maximul asta. Mai ponderat ca este mai bine.

| Anecherry a răspuns:

Pentru ca iubirea inseamna daruirehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca esti orgolios si iti este teama pentru ca iubirea inseamna daruire, e usor de zis dar greu de facut, si mai e o chestie aici totu` are o limita, nu poti darui ceva cuiva care nu ofera nimic.ai fi multzumit/a sa nu ti sa raspunda la fel? cred ca nu. daca exista dragoste reciproca, trebuie sa existe si daruire reciproca.catushi de putinhee hee