| ALEXICAmarketing a întrebat:

De la ce varsta o femeie devine frigida?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu exista o "varsta" pentru asta, ci un cumul de factori negativi pentru femeia respectiva.
Educatie corecta deficitara, inducere de teama, lipsa de imprejurari pozitive, de joaca si trezire erotica, afectiune si incredere puternica in partener, etc.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca libidoului feminin reprezinta o caracteristica inascuta si este de natura genetica, nivelul intensitatii libidoului cel putin d.p.d.v. teoretic ramane la acelasi valoare. In concluzie o femeie este frigida fiindca asa s-a nascut si asa va ramane toata viata orice ar incerca sa faca. Sanatate!

| Goete a răspuns:

De la varsta la care partenerul nu stie sa o satisfaca.
Dar daca are varsta si partenerul/partenerii adecvat/adecvati anterior/anteriori, nu va deveni frigida pentru ca va stii ca problema nu vine de la ea.

| Goete a răspuns:

Ca raspuns alternativ,
"De la vsrsta la care te cunoaste pe tine"
? Sper sa nu te superi, e o gluma. Orice asemanare cu realitatea e pura coincidenta?

| Numeexistent4 a răspuns:

Vezi ti ma de scoala