| ImportantPerson a întrebat:

De la ce varsta poti bea cafea? Dar frape?! [am auzit ca dauneaza copiilor sau ceva de genu, de asta intreb:*]

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cafeaua contine cofeina, care nu e benefica in cresterea si echilibrul psihic al copiilor.Citeste o clipa si asta, daca vrei:
http://www.euforia.tv/......15490.html
Frape-ul are cea mai mare cantitate de cofeina dintre toate, e intrecuta doar de espresso.Bineinteles,exista si cafeaua decofeinizata,pe care ai putea sa o bei,fara sa te afecteze cofeina, dar si ea are proprietatile ei negative.
Un lucru e sigur, cafeaua NU e pentru copii!

| Narcis2007 a răspuns:

Nu stiu ce aveti voi cu cafeaua...nici macar nu are gust bun...

| FallingRain a răspuns:

Nu dauneaza copiilor, decat celor predispusi la diabet. Apropo, poate imi raspunzi si mie la ultima intrebare ca dau funda si nu stiu ce sa mai fac ca nu primesc niciun raspuns si e urgent! Sper ca ti-am fost de ajutor.