| Pimpkiee a întrebat:

De la "petting" cu hainele pe tine poti ramane insarcinata? Chiar daca era perioada fertila?

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Salut,

Corbulalbrosu este precaut ca întotdeauna. Măi, faza e următoarea, ca tu să rămâi însărcinată cu hainele pe tine ar fi nevoie ca hainele sau ce aveți pe voi să fie efecti ude, ca și cum le-ai fi pus într-un vas cu apă și ar fi stat acolo și s-ar fi îmbibat și împregnat până la suprasaturare.
Nu ai cum să fii însărcinată decât prin contact sexual direct în care el termină în tine sau în zona imediat adiacentă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Data viitoare cand mai faci asa ceva pune un palton sau o geacă groasă pe tine, ca sa fii sigură ca nu te invadează "cleiul"

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma intretinerii unui petting clasic, nu se poate ramane insarcinata in cazul in care este respectata regula de baza care prevede clar si in mod expres faptul ca este permis absolut orice perversiune sau fantezie sexuala in timpul jocului fiind interzis doar sexul. Sperma poate ajunge in vagin si in urma efectuarii unei simple masturbari, deci da este posibil sa se formeze o sarcina, daca se procedeaza iresponsabil si nu se respecta minimele precautii mai ales in cazul in care joaca are loc in perioada fertila a ciclului menstrual. In consecinta este indicat ca in perioada fertila sa va abtineti sau sa va jucati cu maxima atentie si foarte multa responsabilitate. Succes!

| Pimpkiee explică (pentru corbulalbrosu):

Pai aveam haine pe noi, si nu prea stiu daca a ejaculat eu n am vazut nimic, dar in orice caz, sperma poate trece prin haine?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Pimpkiee):

Bineinteles ca da atat lichidul spermatic cat si spermatozoizii care inoata in ea pot trece cu usurinta prin orice tip de material. Marimea unui spermatozoid fiind de circa 50-55 microni rezulta ca marimea lui este incomparabil mai mica comparativ cu dimensiunea gaurilor (urzelii) din orice tip de tesatura, in consecinta lichidul spermatic (partea lichida) a spermei si spermatozoizii din continutul acesteia, pot trece nestingheriti prin orice tesatura. Sanatate!

| Doub a răspuns:

Da, şi o să naşti un ciclop cu 7 ochi pentru că de ce nu

| Oana92 a răspuns:

Clar! E o metoda garantata. Habar n-ai tu cati copilasi au aparut in urma unor contacte sexuale fara penetrare si cu hainele pe cei doi parteneri... Daca erati la distanta sau faceati sex virtual erau si mai sigura sarcina happy