| nikoleta93 a întrebat:

De la sex te poti ingrasa sau slabi?

26 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa te ingrasi de la sexul in sine, e un mit, la fel si cel cu anticonceptionalele care ingrasa. Te ingrasi daca mananci fara masura, nu daca faci sex... In cel mai bun caz poti da ceva jos pentru ca in timpul sexului se ard calorii ca urmare a efortului fizic (asta daca esti partea activa in "proces" ).

| CevaNormal a răspuns:

Da si eu stiu ca de la sex slabesti, dar stii ca intrebarea ta imi e interesanta deoarece, am auzit ca unele fete se ingrasa de la mult sex, poate il fac in exces? cine stie...

| fabiola a răspuns:

Ca orice sport, daca nu slabesti, te intretine!

| MikyMi a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia...cred ca slabesti.:pe

| Cryssy a răspuns:

Slabesti.

| deeea28 a răspuns:

Deci, ce am observat eu. Unele fete care-si incep viata sexuala de prea tinere au tendinta sa se ingrase. Probabil corpul lor in dezvoltare ia amploare atunci, cand iti incepi viata sexuala se fac si unele transformari in corp. Alte fete slabesc si asta din cauza ca depun poate prea mult efort, asa cum se zice ca sexul arde calorii sau sufera prea mult in dragoste. Eu una din cauza ca am intalnit un om cu care ma inteleg asa bine, m-am ingrasat in ultima perioada 4 kg, "accesoriu" care in atatia ani nu l-am adaugat, dar acum da. Crezi ca m-am ingrasat de la sex? Eu as zice ca de la linistea sufleteasca.

| Adolescentul a răspuns:

O dahappy frumoasa intrebare si chiar ca atrage interesul fiecaruia tongue pai sincer poti si slabi cat si sa te ingrasi sa faci putina burticuta asa Cristinutza dar cu putina sala ( Gimnastica, aerobic, fitness ) poti scapa repedetongue...Deci raspunul la inrebare este si una si alta difera de la corp la corphappy

| bismark65 a răspuns:

Intr-un singur caz te ingrasi, cand ramai gravida

| crizantema a răspuns:

Depinde si de tipul de sex pe care il practici, cat de mult te implici fizic...in general slabesti...

| cristibossu27 a răspuns:

Buna intrebare.si ati raspund pe masura.depinde de femeie de organismul ei.sunt femei care daca nu au orgasm se pot ingrasa si sunt femei care daca au orgasm le prieste si poate slabi si atentie se poate ingrasa.pa

| Skadred a răspuns:

Atunci cand faci sex arzi o cantitate considerabila de calorii deci in concluzie slabestiwinking

| ingerulnegru a răspuns:

Pai sexul te poate ingraja asta daca ramai insarcinata, depinde de fiecare. eu pot zice ca ma mentine nici -nici.

| isa_9377 a răspuns:

E o intrebare bune nu exista un raspuns valabil. Fieacre persoana are un corp diferit deci...nu prea mai degraba as zice ca de la prea mult sex slabesti. Dar nu s-a dovedit inca acest lucru.

| Adela_9686 a răspuns:

Din cate stiu eu slabesti, dar nu doar de la o partida de sex, ci de la mai multe una dupa alta, dar sa nu fie partide in care tu stai si el munceste trebuie sa munciti amandoi pentru o partida reusita (daca vrei sa slabesti)

| swimming a răspuns:

In dependenta de puterea partenerei.happy

| Andreea9311 a răspuns:

Daca in timpul actului tie pofta de o prajitura cu multe calorii e posibil sa te ingrasilaughing)

| aumih16 a răspuns:

Nu neaparat dar acum depinde si de organismul fiecaruia in parte oricum cand faci exercitii de tip cardio de exemplu oboseala se cam aseamana cu cea de dupa o partida de sex bine acum tipul asta de exercitii s-ar putea ca unora sa le placa mai stii unii sunt invatati cu exercitiile facute in sali si nu cele cardio asa ca e normal sa se simta asa daca nu sunt invatate cu ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haaaaaaaaaa, misto intrebarea, slabesti, dar slabesti cu drag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici de la sex oral nu te ingrasi, daramite de la celalalt normal? dai tare, fara grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de exemplu ca lipsa sexului slabeste:daca sexul e facut de catre o prostituata, care cu asta se ocupa, simplul fapt ca face sex ii asigura un echilibru financiar. Daca N-AR face sex ea sigur ar slabi, pentru ca n-ar mai avea bani, cum se spune-ar muri de foame. Logic, nu?
Acum, daca ne gandim ca sperma pe langa altele e compusa si din proteine, glucide, lipide iar aceeasi prostituata are vreo 25 de clienti pe zi cu care face sex oral tu ce crezi?
ps. ceea ce eu am spus e doar un pamflet la adresa sexului, deci trebuie tratat ca atare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din cate am auzit, depinde de organismul fiecarea fete, pe unele le ingrasa pe altele le slabesc, de exemplu eu cand am facut-o pentru prima data eram f f f slaba si dintr-o data mam ingrasat, iar in timp am slabit inapoi, iar acum nici nu slabesc nici nu ma ingras, ma mentin. dar in general eu am citit niste informatii ca daca vrei sa slabesti trebuie sa faci aproape in fiecare zi sex, ca disperata. dar eu cred ca sexul o data pe saptamana e mai excitant, stiti voi se satura in fiecare zi laughingdepinde de fiecare fata si de fiecare baiat. pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca slabeste ca eu ma angras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nici nu te ingrasi, nici nu slabesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dupa ce m-am maritat m-am ingrasat cam 5 kg si nici eu nu stiu daca de la sex, cert este ca sotul a fost plecat prin tara in vara aceasta si venea cam la 2 saptamani acasa si atunci, mai slabisem dar acum am pus la loc si chiar mai multcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am ingrasat foate mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de organism sunt femei care se ingrasa si sunt care slabesc.