| anonim_4396 a întrebat:

De mult timp am observat o chestie "interesanta" aici pe site. Daca 100 de fete intreaba" am 16-20 ani si fac sex cu iubitul dar nu simt placere, de ce?" 95% din raspunsuri vor fi " baiatul "prostul" e de vina, schimba-l". O alta chestie e, subiectul "masturbare" e mai tabu ca sex la 14 ani. E elefantul in incapere, vorba americana. Desigur specia umana se stie ce e ipocrita si mincinoasa de ce nu ar fi si aici pe site la fel, dar ma intreb eu daca aceste fete nu se cunosc ele singure, de ce ar avea pretentii ca un baiat sa le cunoasca? Sau e mai usor sa dam vina pe "prost" pentru ca nu stie ceva ce nici macar fata in sine nu stie, dar ea e "nevinovata" si el e un "neexperimentat"?

31 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

De fapt tu ar trebui să fi supărat pe cei care dau acele răspunsuri infantile și nu pe cele care le adresează. Oricum pe acest site sunt mulți care răspund doar ca să primească un titlu sau ca să se afle în treabă, așa că nu trebuie să te consumi prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Amilik):

"Oricum pe acest site sunt mulți care răspund doar ca să primească un titlu" aici gandim la fel. unui user i-am dat ignore numai sa nu ii vad raspunsurile idioate. chiar daca sunt o fire foarte nepasatoare deja vazusem la raspunsuri spam si idioate ca deja ma enerva cand ii vedeam raspunsurile pe putin spus scrise la misto. mai amuzant erau cei care ii spuneau ca e inteligent laughing

| KodrutZ a răspuns:

Poate ca raspunsul la intrebarea initiala e si faptul ca habar n-au banana cui si-au bagat-o in teaca. Pe scurt, daca le pui 10 intrebari despre omu' ala, la cel putin 5 nu vor fi in stare sa raspunda. Ce sa le mai ceri cind vine vorba de o chestie mult mai intima decit iesitul in oras/gasirea unui subiect de conversatie?

| h3r a răspuns:

E mai ușor, sigur, atâta timp cât majoritatea domnișoarelor nu se documentează cu privire la ce va urma, să nu mai zic că nici ele nu au habar dacă sunt pregătite sau nu, ori ce ar presupune asta...
Nu sunt nici ele nevinovate, dar mulți dintre partenerii lor(ma refer tot la puștani de maxim 17 ani, care vor doar sex) nu sunt experimentați îndeajuns.
Nu suntem toți ipocriți, până la urmă ce mai contează, domnișoarele în cauză nu vor asculta...

| shadow72 a răspuns:

Da tu nu stii ca barbatul e mereu problema? nu conteaza ca ele sunt vinovate...

| Purec a răspuns:

Pentru ca in general așa e. Cei mai multi băieți pe segmentul de vârstă menționatde tine ( si nu numai) se ggrăbesc atunci când vine vorba de sex. Plus ca un raport sexual depinde 90% de bărbat, el având inițiativă, sunt rare cazurile in care femeia este dominanta :p

Ideea e ca băieții sunt mult mai rapid gata de acțiune, spre deosebire de fete care necesita ceva mai mult timp. Daca băiatul nu înțelege asta, am tot dreptul sa ii zic ca e cretin. Si crede-ma ca in 99% din cazurile respective asta e problema, combinată perfect cu lipsa de comunicare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Purec):

"combinată perfect cu lipsa de comunicare." pai ce comunicare ar fi acolo unde ea nu stie nimic despre ea? poate la o fata o excita mai mult cand unu o saruta pe gat decat sa ii atinga sanii, daca ea nu stie asta, nu cred ca el ar fi de vina cu ceva. de acolo si lipsa de comunicare. zic eu

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru asta se exersează! Eu cred ca poți sa îți dai seama ce o excita si fara sa îți zică ea. Îți dai seama din gesturi si din reacții. Trebuie sa știi sa o faci sa te dorească. Tu aștepți sa te ghideze in tot partenera? Ar fi penibil. Ce vrei sa îți zică? " mai sus, mai jos, mai aadânc"?

| RAY a răspuns:

Prin masturbare isi pot descoperi corpul ca pe viitor sa stie ce zone au mai sensibile de aia recomand asta, preludiu care inseamna sex oral este foarte important pentru o fata, dar un barbat vrea sa se autosatisfaca rapid si femeia nimic, sexul trebuie sa fie pe placul ambilor parteneri nu doara unui singur partener, ofera ceea ce isi este oferit si tie personal, in categoria aia intra multi copii care au in cap numa sex si atat

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Hai să fim serioşi.La vârsta lor, nu au corpul suficient de dezvoltat, motiv pentru care rămân cu experienţe urâte şi dau vina unii pe alţii.Cât despre masturbare, le este jenă să vorbească despre asta, chiar dacă nu îi cunoaşte nimeni.Sunt copii, nu pot să gândească la fel ca noi.

| LoveSleep a răspuns:

1. Hai să fim serioși, dacă tipul e bărbat în adevăratul sens al cuvântului va excita o fată și dacă aceasta ar fi lesbiană. Evident, nu e mereu așa, dar în 75% din cazuri este vina lui.
2. N-are rost să-mi bat capul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Purec):

" Îți dai seama din gesturi si din reacții" daca toti si-ar da seama, nu cred ca ar mai fi fost problema si asa nu mai exista intrebarea asta.
"Ce vrei sa îți zică? " mai sus, mai jos, mai aadânc"?", ar fi amuzant, cred ca m-ar bufni rasul automat, asta e clar laughing. mai era un banc " ea. mai la stanga mai la dreapta mai apasat, si el zice la un moment dat, de ce nu te fu"" singura atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Si ce inseamna pentru tine " tipul e bărbat în adevăratul sens al cuvântului"?

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, doar bănuiescwinking

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Am înțeles greșit, scuze.
E prea mult de spus și sincer mi-e lene.
Oricum, e problema lor.

| 1DeadMemories a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing) gandire de mascul feroce ..nice

| LaLaura a răspuns:

De aceea ambii trebuie sa se cunoasca inainte, sa vorbeasca despre ce le plac si ce nu le plac, sa inceapa cu peeting sa se obisnuiasca fiecare cu corpul partenerului, sa observe unde e placut si unde nu si apoi sa faca sex.
Fiecare organism difera, punctele erogene sunt diferite, nu poti sa ai pretentia ca doar acolo le innebunesc pe femei/barbati.
Cominicarea e buna si in pat, dar nu "acolo, mai jos, in stranga" in timpul actului sexual, ci comunicare mai subtila - privirea, mimica, gesturile.
Eu una nu practic masturbarea, nu ma excita, nu ca nu imi cunosc zonele, dar pur si simplu am mentaliatea mai ciudata si nu ma pot excita la atingerile mele, oricum ma simt aiurea daca ma pipai laughing.
Daca chiar am nevoie de ce, prefer sex phonul ( daca iubitul nu e langa mine), ma excita vocea lui si cuvinte lui, eu nu am nevoie sa fac nimic mai mult decat sa intretin conversatia.
Eu sunt un pic pe invers laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

"Eu sunt un pic pe invers" ai fost amuzanta la sfarsit. cuvantul era "un pic mai "perversa" dar ai schimbat frumos ( nu zic ca e ceva rau, asa ca nu o lua ca pe o insulta). dar daca imi amintesc bine si nu te incurc, parca ai o relatie la distanta si na conversatiile la telefon, te-ai obisnuit cu ele. eu unu nu mi-a placut nici o data chestiile de genul, prefer sa simt pe pielea mea laughing.

"De aceea ambii trebuie sa se cunoasca inainte, sa vorbeasca despre ce le plac si ce nu le plac," ai dreptate. posibil de aia mare majoritatea din cupluri care fac sex imediat daca nu chiar la prima intalnire, nu tine. de ce? pai nu se cunosc. prima oara e "focoasa" si chestii de genul dar dupa daca nu se multumeste asa cum se vrea unul pe altul, nici macar nu disscuta intre ei ca na " el : pai eu sunt barbat nu astept instructii de la lea, ea : pai el e barbatul, nu e ca ii dau mura in gura" si uite asa nu mai e multumit nici unu, dar nici nu discuta ce si cum, si se duce dracu "relatia".

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am luat-o ca pe o rautate tongue
Da, poate ai dreptate, m-am obisnuit cu acel gen de conversatie ca nu se poate altfel.
Comunicarea e totul intr-o relatie, de orice gen, fie si ea doar de-o noapte, adica mi se pari normal sa cunosti macar un pic partenerul ( unde se excita, ce ii place, etc), ca na, daca nu il cunosti o sa fie un sex trist plin de frustrare. Bine nu neaparat sa ii spuna detaliat ( e aiurea 1 -, 2-, laughing ) dar la un preludiu mai lung o sa se observe unde si cum ii place.
Acum depinde de fiecare persoana, dar parerea mea e ca daca nu se cunosc suficient intre el, ajunge un sex banal si frustrant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

" Bine nu neaparat sa ii spuna detaliat ( e aiurea 1 -, 2-, laughing )" tare ar fi. imi si imaginez ceva de genul : pai, prima oara faci a, dupa faci b, mai treci putin la a, si dupa la c rolling on the floor). iti trebuie un caiet dupa tine nu gluma. imi aminteste de american pie, pentru nu stiu ce motiv laughing

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing, am vazut doar un film din toata seria, dar si pe mine ma duce gandul tot la american pie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Daca iti plac comediile, primele 3 chiar sunt haioase. restul sunt praf.

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e, ca nu imi plac, prefer horror ( dar de alea bune, nu doar cu sange aiurea) si psihologice.
Cred ca am doar 2 filme comedii care m-am uitat care mi-au placut si am ras cu pofta ( nu imi plac comediile cu prosti, nu am umorul asa de dezvoltat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Pe mine horror sau comedii ma plictisesc, dar cele vechi, ma mai intorc la ele din an in paste. cat despre psihologice, imi plac. unul ar fi Tacerea Mieilor sau The silence of the lambs din 91 parca, cu Antony. foarte bun filmul. daca nu l-ai vazut sa iti fie rusine laughing

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am vazut chiar la televizor, cred ca aveam vreo 12 ani atunci laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

La 12 ani l-ai vazut prima oara? ca vad ca la varsta zici ca te-ai nascut in 91 cand a iesit filmul laughing.

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cam atat cred ca aveam, nu aveam televizor in camera la mine, ma uitam la ai mei, prin clasa a 8-a am avut televizor la mine in camera.
Oricum multe filme care mi-au placut le-am vazut la televizior mai ales candy man ( horror).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

"prin clasa a 8-a am avut televizor la mine in camera" eh, eu pana la 15 ani nu am avut telefond laughing, si ala primul luat din primul "salariu".
care era impatimitul filmelor tata sau mama? cred ca unu din ei te-a atras in nebunia filmelor, asta e sigur

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici tata, nici mama. Adica se uitau dupa stiri la film ( cam toti cred ca faceau asa), dar nu erau mare fani se vede acum, tata sta numai la stiri ( realitatea, etc) si mama la seriale turcesti laughing.
De obicei filmele horror erau dupa cele de la ora 20:30 ( bine, stateam doar dupa 22:30 nu mai vineri si sambata si in vacanta, ca na, scoala laughing si preferam sa ma uit la ele, ce altceva as putea sa fac daca nu aveam somn?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Eh ai fost bine la 10 jumate, eu cand eram mic trebuia sa ma culc la 9.30 laughing. dar am iesit bine si nu am murit, asta clar