| Andreiu68 a întrebat:

Dece nu pot sa fac primul pas catre o fata? Cand ies prin oras sau prin parc,,la agatat" vad fete singure si vreau sa intru in vorba cu ele, dar am o retinere ca daca o dau in bara, daca ma fac de ras,daca par jalnic si chestii de genu. Si pe Facebook la fel, nu stiu tot asa am retineri, imi e rusine sunt timid sa ii scriu,, buna" avand in vedere ca nu ne conoastem. Prima data e asa, ca dupa nu mai am nici o retinere, teama sau altceva.Ce credeti? Cum sa scap de teama asta? Am 19 ani

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Începe cu Facebook. Nu te obligă nimeni să zici "buna". Eu încep cu "Vreau să-ți dau un ceas și un tricou roșu de la Victor Ponta", dar tu faci ce vrei.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa agăți în club sau prin prieteni comuni. Pe strada poti încerca dacă vezi o fata ca se uita la tine, dacă mai ești și tu cu un prieten și e și ea cu o prietena e un pic mai ușor. Trebuie sa simți momentul. Pe Facebook ar trebui sa prinzi mai mult curaj acolo nu ai nimic de pierdut, și dacă te respinge e indirect nu ar trebui sa te afecteze, dar pe Facebook șansele sunt destul de mici. Ideea e sa prinzi curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frică de ce? De secure? De tăiat cu drujba? De glonte?
Fii serios!
Procedează și tu ca porcii ăia care fac vânzări prin telefon: insistă cu următoarea și cu alta și apoi alta, până când „pică ceva".

Frica nu naște nimic. Decât mai multă frică.

| Alexandru250201 a răspuns:

Incearca sa cunosti fete prin intermediul prietenilor comuni