| Andreiu68 a întrebat:

Dece unele persoane apreciaza un om/lucru atunci cand il pierd?

6 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Fiindca crezi ca acea persoana nu va disparea din viata ta. Dar contrar asteptarilor acea persoana pleaca din viata ta si o lumineaza pe a altcuiva si aici intervine gelozia fiindca abia acum iti dai seama ce ai avut fiindca privesti din alta perspectiva. Ceva de genul e si cu lucrurile

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca doar in momentul in care pierzi un ceva anume iti dai seama ca-ti lipseste acel "ceva" si imediat incepi sa analizezi si abia acum realizezi care i-a fost adevarata valoare. In functie de conjunctura vei ramane indiferent sau vei suferi un soc, de regula psihic.

| PinkHD3 a răspuns:

Cand il au nu-si dau seama.

| cristintza94 a răspuns:

Pentru ca isi dau seama prea tarziu de acel lucru/om

| Larisa54 a răspuns:

Doar cand pierzi o persoana, iti dai seama cu adevarat cat de mult conta

| anonim736 a răspuns:

Pentru ca abia atunci cand pierzi acea persoana iti dai seama ce ai pierdut iţi dai seama ca fara ea e desrtul fară nisip soarele fară caldura cerul fara luna ziua fara lumina