| yanny`s a întrebat:

Deci. a trecut aproape un an de cand suntem impreuna si prietenul meu a cam inceput sa vorbeasca despre anumite chestii cu mine, mai precis, despre faptul ca isi doreste foarte mult sa imi incep viata sexuala cu el. faza e ca eu nu vreau asta, deoarece imi doresc un viitor dupa ce o s`o fac, iar el nu`mi poate oferi asta. nu munceste, parintii mei nu-l accepta.

cum as putea sa vorbesc cu el, sa inteleaga asta, dar fara sa il supar? el zice ca ii pot spune orice, dar stiu cum s-ar simti daca ii zic direct ce gandesc si parca as fi prea rea... o cale de mijloc?thinking

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ei, poftim cultură. Şi apoi se sare cu tona de stupid când spun că o bună parte dintre femei sunt superficiale, egocentrice şi mincinoase.
Adică exact cum eşti tu.
Răspunsul lui I'mPerfect(a)! este foarte bun, aproape perfect.
Ce treabă are sexul cu faptul că munceşte sau nu?!
Dar tu munceşti? Tu te întreţii singură?
Mai bine desparte-te de el (evident rănindu-l) şi gata! Omul îşi pierde vremea de pomană.
Relaţiile nu se trăiesc în trecut şi nici în viitor ci în prezent!
Salut!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă tu ai ajuns la nivelul la care să te întreţii singură dar mai ai nevoie de acceptul părinţilor, atunci rămâi cu părinţii tăi până în mormânt şi gata!
Evident că trebuie să lupţi pentru relaţia ta, ce, te-aştepţi să-ţi pice perfecţiunea direct din cer? Ia ghici! Nu este!
Nu vrei, atunci lasă-l liber şi lasă-l să-şi găsească fericirea în braţele altuia care-l acceptă aşa cum este fără condiţionări de la "mămicuţa şi tăticuţu".
Pfff... ce ţi-e şi cu femeile legate de glie şi mentalităţi de Ev Mediu...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu il iubesti ca altfel nu te gandeai la partea materiala si acceptul parintilor!

Cand iubesti, in general, renunti la orice prejudecata!

E normal sa-ti ceara sa fiti impreuna si intim caci e si asta un pas!

Daca tu vrei sa ramai virgina pana la nunta atunci trebuia sa ii spui de la inceput! Cinsider ca e greseala ta ca l-ai 'fraierit'; merita sa stie pana unde poti merge tu!

Vorbeste cu el si explica-i ceea ce iti doresti tu de la relatie! Simplu!

Te-ai gandit ca poate si el vrea mai mult, nu numai tu?!

| Denisa a răspuns:

Daca nu ii zici direct risti sa creada ca esti confuza si sa te tot preseze pana cedezi. Nu trebuie sa fii rea. Ar trebui sa ii explici clar si frumos ca tu nu esti pregatita si ca vrei sa mai astepti. Il iubesti dar simti ca mai ai timp pentru asta. O sa te inteleaga daca te iubeste. Daca se supara e problema lui. Nu are rost sa te "sacrifici" pentru bucuria lui. Nu ii zice nimic de ce ai zis tu mai sus in legatura cu viitoru. Cred ca s-ar simti prost. Succes mult draga mea:*

| yanny`s explică:

Tocmai asta e...eu muncesc, ma intretin singura. si nu vreau sa ma ajute in vreun fel cu bani sau de`asta, doar ca daca el ar munci si parintii mei l`ar accepta si ar fi altfel relatia.nu ar trebui sa ma lupt cu toti in parte ca sa pot fi cu el.

| yanny`s explică:

Pentru ca il iubesc si voi fi mereu alaturi de el, orice s`ar intampla.

Răspuns utilizator avertizat
| steluta_7203 a răspuns:

Asta e o ocazie buna sa vezi cu cine te intilnesti spune-i c-e crezi direct daca te intelege atunci te iubeste cu adevarat dar daca nu atunci inseamna ca arunca vorbele in vint si cu el nu vei avea un viitor bun.

| cornel a răspuns:

Atunci de ce mai esti cu el?raised eyebrows

| AnA_2669 a răspuns:

Cel mai bine e sa'i spui adevarul, trebuie sa fi sincera cu el daca sunteti de atat timp impreuna. Daca te iubeste, te accepta asa cum esti si nu se va supara pe tine! Si apropo, daca il iubesti faci in asa fel ca parintii tai sa'l accepte, daca nu lasa'l liber, poate sunt alte fete care il vorwinking!