| mister_8143 a întrebat:

Deci acum cateva zile m-am certat cu prietenul meu incat mi-a dat papuci eu l-am rugat sa-mi mai dea o sansa si i-am dat timp de gandire o saptamana el are probleme de familia ca trebuie sa-si intretina familia mama si sora lui is bolnave.eu incerc sa-l sprijin dar nu reusesc decat sa-l sufoc.pana la urma el m-a sunat mai devreme si mi-a zis ca mai da o sansa relatiei noastre.deci eu sunt decisa sa-l sprijin si sa incerc sa-l las sa-si rezolve probleme si sa nu-l mai sufoc. dar as vrea sa-l si recuceresc sa fie din nou baiatul dragostos cu mine. ce as putea sa fac? da-timi va rog niste idei...

1 răspuns:
| MissL a răspuns:

Daca te-a sunt insemna ca se gandeste la tine si realizeaza ca nici fara tine si "sufocarile" tale nu ii este bine...
Dar tu scumpa mea ai facut marea greseala ca te-ai rugat de el, nu trebuie sa te rogi de nimeni pentru a2a sansa, RESPECTA-TE! fi mai orgolioasa, tu ai vrut sa-l autzi, ca el a interpretat altfel e partea a2a... Nu-ti calca madria in picioare ca se te milogesti de el pentru a2a sansa, pentru ca tu esti o femeie puternica poti si fara el, trebuie sa-l faci pe el sa realizeze ca tu poti fara el dar el fara tine, nici secundawinking
Fi mai indiferenta cu el o vreme, mai rece putin, mai distanta, o sa observe, si pe langa problemele de acasa, ii va lipsi dragalasenia ta si magaierile tale si va incepe el sa ti le ceara... Tu va trebui sa i le dai asa cu portia, ca sa-l faci sa inteleaga ca te-a durut cum sa comportat cu tine cat ti-a dat papuci...
O sa il vezi si pe el mai dragostos atunci daca vei fi distanta cu el si indiferenta, si ca vorbesti sec cu el. Automat va schimba el ceva.
Incearca totusi sa0i areti catzi pasa intr-un fel, dar pe de alta parte ti-e putin inidferent. Si spune-i si lui ce ai scirs aici, spune-i in fata tot, si poate poti sal intrebi "auzi baby, cum sa ma comport cu tine in perioada asta a ta mai dificila?" ca sa nici nul superi cu ceva, dar nici sa-l pupi tu in fund, scuza-ma din nou.
Ai mare mare mare grija si eu sper sa reusesti tot ce-ti propui in relatia asta, pentru ca vad ca ti la tip! :*