| adeeelina a întrebat:

Deci acum o saptamana am avut contact sexual neprotejat si azi

ma loat greata si ma simt cam rau mentionez ca ma cam doare burtica in partea de jos... si ca acum 2 zile am avut niste crampe ma intepa foarte tare abdomenu credeti ca e vb despre o sarcina avand in vedere ca nu a ejacuat in mine insa dupaa ce am facut sex eu m am dus sa ma spal si el a intrat si el am fc baie impreuna dupa actu sexal este posibil sa fiu insarcinata? mentionez ca eram in ultima zi de ciclu :* sau poate fi o simpa raceala... si greata sa provina de la faptul ca am mankat foarte dezordonat astazi?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Lol, ca sa faci un test de sarcina trebuie sa astepti 21 de zile de la ovulatie, deci de maine inca 21 de zile...
Este mica probabilitatea sa ramai insarcinata, dar este o nebunie sa faci fara prezervativ, chiar vrei sa ajungi sa faci un avort si sa-ti f*bip* toata viata dupa? Scuza-mi expresia, dar as vorbi si mai dur de atat, sa stiu ca va bagati ceva in minte, nu este de joaca fetelor/baietilor!
Mai studiati problema: http://www.avort.ro/
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_avort.htm
http://www.resursecrestinepipera.ro/......-avortului
si altele, daca ma puneti mai adaug cateva link-uri.

| Parintele a răspuns:

Sa nu fie vreo infectiewinking insarcinata nu cred sa fi.

| RoberT_2406 a răspuns:

Ca sa scapi de orice grija foloseste un test de sarcina.
E posibil ca durerea sa fie cauzata de o raceala sau de o infectie.
Daca durerea persista, te sfatuiesc sa vezi un medic ginecolog!

Sfatul meu pentru tine si partenerul tau e sa folositi un prezervativ data viitoare. Nu e aceiasi senzatie, insa te protejeaza si de sarcina si de BTS-uri (boli cu transmitere sexuala)!

Better safe then sorry! Succes!

| juliajulia a răspuns:

Mai srcina se prinde in 3 saptamani deci nu cred ca ai fi insarcinata ca si eu in ultima zi de ciclu am facut sex si si-a dat drumu in mine si nu am avut nimic

| ea_5657 a răspuns:

Nu cred daca nu a ejectat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc maria am 24 ani esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc maria am 24 ani esti insarcinata