| Vlad2326 a întrebat:

Deci, am 13 ani si imi place de o fata. Unui coleg s-ar putea să-i placa de ea si ieri un prieten m-a sunat si mi-a spus ca s-a sarutat cu un prieten (provocare).Ea lucuieste aproape de el dar lui s-ar putea sa-i placa de alta fata (celui mai bun prieten ii place de aceea fata) dar totusi... Mie, mai demult, mi s-a parut ca fata de care vorbeam ma placea dar acum nu prea stiu ce sa zic.Chiar dacă prietenul cu care s-a sarutat nu ar placea-o mai am un coleg caruia ii place de ea.
Ce ar trebui sa fac?
Am sanse la ea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a afla in mod sigur despre ce este vorba, lasa rusinea de o parte si abordeaz-o in mod direct punandu-i si intreabarea la fel de directa si anume daca are/simte sentimente de atractie fata de persoana ta si daca exista asa ceva, de ce natura sunt acestea. Curaj deoarece o poti pune intro situatie destul de jenanta de a o incurca sau dinpotriva de a o... incuraja. Succes!

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cu rusinea mori de abstinenta frate ori te duci si sari pe ea ori ramai virgin

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi si nu o intrebi pe ea? Nu mai face presupuneri, nu mai pleca urechea la ce minciuni se spun intre baieti, pur si simplu, intreba-o pe ea, sincer si frumos, daca vrea sa fie prietena ta!

| WaterDrop a răspuns:

Ai toate sansele sa nu fii cu ea pentru ca nici ea nu stie ce vrea si doar se distreaza.Mai bine o lasi si iti cauti alta.