| anonim_4396 a întrebat:

Deci am 13 ani si nu stiu cum sa ma impac cu gandul ca nu voi avea o prietena in viata mea si as vrea sa uit de faptul ca vreau sa imi gasesc o fata care sa ma inteleaga pentru ca nu voi gasi da nu stiu cum sa uit de asta sa nu ma mai intereseze multi preteni de a mei(ma rog nu prea ii pot numi preteni.) deja or avut si primul sarut eu UN LOSER cum sa scap de gandu asta ca nu vreau sa mai agit sa imi caut o prietena si tot la asta ma gandesc la primul sarut la imbratisari... ajutati-ma deja cred ca am dat intr-o depresiesad

22 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu la 13 ani nu aveam nici cea mai mică ridicătură de sprânceană la ideea de fete şi nici prin creanga minţii nu-mi trecea gândul la vreo relaţie.
La 13 ani jucam Mortal Kombat 4, vindeam ziare volant pe stradă în vacanţe şi mai strângeam şi bani din alocaţie ca să-mi fac upgrade la calculator.
O să ai timp.
Eu am avut prima prietenă la 14 ani şi jumătate şi nici măcar n-am căutat-o eu. Eu mă gândeam la relaţii după 17 ani (ca să pot lua o fată de măcar 16).
E timp, nu-i stres!

| Razvan a răspuns:

Mai Edy fete disponibile gasesti pe oriunde.Asculta aici sfatul unei fete:Nu dispera ce dracuoh go onCazi in depresie? Fii mai barbatwinkingCe o sa faci cand va trebui sa saruti fata si nu stii cum? Lesini in fata ei de emotie si atunci sa vezi glume tot restul vietii tale. Daca e sa vorbim practic exista fete disponibile destule si frumoase si mai putin frumoase, si destepte si mai putin inteligente si dotate si tot ce vrei.Conteaza sa lasi atitudinea asta. Tu nu stii ca valorezi atat cat te apreciezi?tongue

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai 13 ani, la 13 ani majoritatea dintre noi, bine nu noua generaţie nu se gândea la sărut îmbrăţişări sau alte lucruri de tipul asta. Ai intrat la pubertate şi e normal să îţi doreşti să ai o prietenă pentru că atracţia fizică e mare. Să ştii că normal la vârsta asta este să înveţi şi să faci pe cât posibil ca să ai note bune, pentru că atunci când o să aplici pentru o slujbă nu ai să treci în CV de la ce vârstă ai avut prietenă, am deviat deja oricum. Esenţa e că nu ai de ce să intri într-o depresie, e perfect normal ca la vârsta asta să nu ai prietenă, cei pe care tu nu îi poţi numi prieteni au o aşa zisă " iubită", dar pentru cât timp, pentru o săptămână, până se plictisesc? E mai mult curiozitatea. Nu ai de ce să victimizezi şi să spui că niciodată u vei avea, asta este imposibil, pentru că fiecare persoană iubeşte şi nu mă refer pe mama şi pe tata ci pe o persoană de sex opus. Relaţiile de la 13 14 ani nu durează, cele de după vârsta asta sunt cât de cât ok. Salvează textul asta pe care l-ai scris undeva şi ai să vezi peste câţiva ani sau de ce nu, luni ai să râzi tu de tine. Ştii vorba aia ce e al tău e pus deoparte. Baftă!

| Narfundo a răspuns:

Naspa eddy, viata te incearca, fi pe fazawinking.

| shtephie a răspuns:

Stai linijtyt ca vei avea multe prietene, acum e dabia inceputulwinking

| GdX a răspuns:

In primul rand e LOOSER nu loser. Si de ce te stresezi atat? Inca nu ai 30 de ani ca sa te vaiti. Esti cool daca ai gagica sau nu? ca nu inteleg. Crezi ca pentru tine nu o sa apara vreo fata? Stai omule calm ca daca te agiti atat chiar ca nu o sa gasesti. O sa apare de nici nu stii unde.

| lextim a răspuns:

Cum adica nu vei avea o prietena toata viata? sti tu ce se va intampla in viata ta?
stai linistit ca fetele o sa apara, ai doar 13 ani omulee!
dar de ce esti asa pesimist?happy

| Abcdefg123 a răspuns:

Cum sa nu ai o prietena in vaiat ta? :]]. Tu te auzi ce spui straight face?
Ai abia 13 ani :]] ...Mai ai timp. stai chill :p
O sa le si :*, >big grin

Take care :*

| andrei a răspuns:

Ho ho ho stiu si eu cum e frustarea astasad calmeaza-te pustiule (cred ca ii zic asa si lu taicamiulaughing ) o sa ai prietene pana la nunta mai astepta pana la 14, 15 ani si incearca nu tu sa cauti feteELE SA TE CAUTE!

Bafta!( si cand nu o sa mai poti de atatea fete sa imi dai si mie unawinking ma contactezi la mersi privatwinking )

| alina_iulia a răspuns:

UAU ce e cu pesimismul asta tu spui ca nu o sa iti gasesti o prietena cu care sa te intelegi?
de ce totu e posibil
tu vrei sa ai o relatie doar finca asa zisi tai prieteni au avut deja parte de ceia ce tu te staduiesti sa obti
poate ca sunt fata si am 13 ani dar sincer stiu cum gandesc majoritatea baietilor
sfatul meu pentru tine e sa te calmezi si sa incepi sa vorbesti cu fetele care iti atrag atentia si o sa gasesti cu siguranta ceia ce doresti
nu te mai lasa presat de prieteni pentru a iti gasi jumata caci s-ar putea sa suferi enorm
eu iti doresc bafta
si sa aud numai de bine
P. S. lasa drepesia ca nu are rostwinking

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Mai, nu trebuie sa iti cauti o prietena. Ea va veni singura la tine! Si despre primul sarut, tot il vei avea, dar nu acum.Vei imratisa si o fata, dar nu acum.Toate la momentul lor.Si spune-le prietenilor tai ca nu te grabesti cu dragostea, ca o lesi sa evolueze singura.Succes! Funda?

| lolomiley28 a răspuns:

De ce tot zici ca nu o sa ai in viata ta o prietena?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate la timpul lorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca voi avea pretena vreodata pentru ca eu nu am foarte multi preteni de fapt pot zice ca am doar 1 sau doi si nu ies niciodata nici unde in mall pe strand in oras stau mai mult pe la bloc nu merg pentru ca nu imi place si am ochii mai mari un pic si atunci multi cred ca is speriat de bombe da nu sunt deloc si sunt asa mai inchis si mai sensibilam scris pentru ca vad ca multi vor sa stie de ce cred ca nu voi avea in viata mea pai ii clar ca asa sunt si eu asa voi fi toata viata si nu stiu ce fata ar umbla cu asa ceva... a da si poate si lookul e de vina stiti mie imi place muzica rock si atunci cand merg undeva sau mno ma imbrac ca un rocker pentru ca asa imi place mie sa ma imbrac asa mi se pare ca imi sta bine adica un tricou cu o trupa niste blugi 2 bratari 2 cerci negri si o cruce mica la gat deci nu sunt deloc esti din comun si din moment ce acum sunt asa clar ca asa e firea mea si asa voi fi toata viat de aia cred ca nu imi voi gasi niciodata.Am scris pentru ca am vazut ca multi intreaba dc cred asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... da pai cel mai bine e sa te inbracii tu cum vrei sau cum crezii tu catii sta bine :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Retras, inchis sau cum oi fi tu nu-ti fa griji undeva exista fata potrivita si pentru tine si nu trebuie sa faci ce fac alti doar pentru ca asa spun ei ca e ''misto'' fi tu insati si nu-ti fa griji, inca ai timp sa-ti faci iubite, doar fi tu insati si daca esti mitocan apai mai bine nu fi tu insati incearca sa fii cat mai dragut cu fetele dar. nici nu exagera dandute la ele cu nesimtire crede-ma ca stiu ce sp sunt fata am tot 13 ani, nu am iubit si nici nu imi caut, nu conteza ce fac altii tu doar fi tu insati si nu-ti fa griji exista o fata potrivita si pentru tine dar nu dispera crede-ma ai timp pentru asta, eu (sincer) nici nu ma grabesc sa am iubit vei gasi persoana potrivita dar.nu dispera. Ceau sper ca sfatul meu tie de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti place o fata spune-i ce simti pentru ea si...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 26 de ani si nu disper

| rebecca079 a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa te compari cu altii... fiecare persoana este diferita si la fel este si cu experientele... decat sa te gandesti la faptul ca esti un "loser" (asa crezi tu) mai bine ai fi optimist. La 13 ani chiar nu e cazul sa intri intr-o depresie pe chestia asta. Cunosc baieti extrem de sociabili, cara arata bine si au avut primul sarut la 15-16 ani. Nu e o boala sa nu te saruti pana la 13 ani oh go on Si n-am inteles de ce zici ca nu o sa ai o prietena in viata ta confused

| sathenaa a răspuns:

Eu zic sa stai linistit sa ai incredere in tine ca pentru fiecare exista cineva, si o sa gasesti tu fata de care ai nevoie sau chiar ea pe tinehappy. si nu vorbesc aiurea am aceeasi varsta ca si tinewinkingsucces :* funda big grin?

| alexandru1212 a răspuns:

Nu-ti trebuie prietena ca sa te simti bine.si ce daca toti au la 13 ani inseamna ca ori sunt tigani ori sunt nebune... drept sa-ti spun o prietena e o povara trebuie sa o scoti la suc la prajitura...sai dai eu stiu ce bijuteri..asa ca nu e o nevoie