| anonim_4396 a întrebat:

Deci.am 14 ani si toate prietenele siau inceput viata sexuala...nu stiu ce sa fac! cine poate sa-mi sp ce s-ar intampla prima oara cand as face
?

12 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Schimba-ti tu prietenele alea.ca nu te afli bine deloc printre ele...

| harciog a răspuns:

Ia lasati fata-n pace ca oricum tot ce-i face ei placere va face.Iti recomand pentru prima data pe cineva experimentat si ca sa te zbati ca dracul si sa ceri sa fii penetrata neintrerupt vreme de citeva saptamini iti recomand sa incepeti cu pozitia 69.

| InoTkd95 a răspuns:

Nu esti obligata sa incepi si tu atata timp cat nu te simti pregatita sa faci acest pas si nu in ultimul rand sa ai grija cu cine il faci. Trebuie sa fii constienta ce faci deoarece asta inseamna ca nu vei mai fii virgina iar virginitatea la femei este importanta. Acest lucru reprezinta si puritatea la fete. Stii ca in unele tari nu ai voie sa faci dragoste pana nu te casatoresti. Dar daca totusi vrei sa incerci : prima experienta va fi cam asa: va fi normal sa te simti putin jenata de partenerul tau. nu trebuie sa fie ceva stabilit si pur si simplu sunteti impreuna intr. o camera, va sarutati, va mangaiati si ajungeti la nebunii. Vey simtii o mica durere si vei avea o sangerare. Prima experienta nu e asa placuta si mai ales la 14 ani cand nu esti suficient de dezvoltata. Eu am 15 ani si nu mi-am inceput viata sexuala si nici nu ma grabesc dar toate astea le stiu din reviste si carti din care m.am documentat. Te sfatuiesc ca si tu sa te apuci cand crezi ca esti pregatita. ( Mentionez ca nu vor aparea schimbari fizice doar morale) Sper ca ti-am fost de ajutor. Pupici:*

| Doddel a răspuns:

Deci. probabil no offence prietenele tale sunt niste panarame sincer. deci viata sexuala ti-o incepi cand vrei numai si numai tu, cand te simti pregatita, trebuie sa te gandesti si la urmari, o sa te indrume sa ti-o incepi si tu pentru ca este super. nu le asculti nici tu nu te-ai bagat peste ele cand si-au inceput viata sexuala. intelegi?!

| smileforme a răspuns:

In primul rand te-ar durea, pe mine m-a durut chiar tare si nu numai in timpul actului ci si dupa vreo 10 ore... big grinbig grin, prima experienta nu e deloc placuta... cel putin pentru fete straight facestraight face. nu face pasul asta asupra unei presiuni pentru ca iti va parea f rau mai tarziu. :*:* ai grija de tine si nu ceda daca nu te simti pregatita :*

| мełıššα a răspuns:

Anturaju asta in care tu esti aflata nu e bun delocwinking.
Un sfat asculta aici la mine schimba`ti prietenele daca le poti numi asa. si tu stai cuminte sau vrei sa fii ca restul 111111111 de curve din Romania?

| Ambrus a răspuns:

Ce anturaj! Proasta esti.

| timeea7 a răspuns:

In primul rand e prea devreme sa-ti incepi viata sexuala la 14 ani.

nu trebuie sa te intereseze ce fac prietenele tale... daca doar atata le duce capu.Fi tu mai desteaptahappy!

| skumpik_7364 a răspuns:

Prietenele tale sunt **** tongue nu e bine sa ajungi si u asa. da ma rog e viata ta.
Have a nice day.

| Lorelay16 a răspuns:

Esti curioasa? Mai bine mananca o ciocolatalaughing

| roxane a răspuns:

Ce s-ar intampla? in primul rand o sa iti pierzi virginitatea si o sa te doara...alceva nimic... ce crezi ca se intampla ceva minunat acum? nu sigur nu daca vrei sa se intample ceva placut asteapta sa mai cresti si persoana pe care sa o iubesti cu adevarathappy
sa nu faci vreo prostie ca nu e binehappy esti prea mica crede-mahappy
bafta:*

| anna_4941 a răspuns:

Buna! Nu cred ca ar trebui sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta. Sa iti spun cum o sa fie daca esti curioasa, eu cand am facut-o pentru prima data am facut-o cu prietenul meu care mi-a placut si imi place. Il iubesc. Pe mine m-a durut foarte putin pentru ca a stiut cumm sa se comporte cu mine. o sa iti curga si putin sange. Cand faci chiestia asta trebuie sa fi pregatita sa nu regreti mai tarziu.