| alone a întrebat:

Deci am 19 ani si am facut sex d doua ori pana acum (dezvirginarea si la 2 saptamani dupa am mai facut-o o data) intrebarea mea e mai mt pentru fetele care au trecut prin asa ceva pana acum m-a durut data viitoare o sa mai doara? la voi cum a fost? cat timp a mai durut dupa prima incercare? :-s

Răspuns Câştigător
| Ciuss a răspuns:

UUU daaabig grin. M'a durut pana in maduva oaselor laughing! si prima oara, si a doua si a treia big grin! a patra nu stiu ca n`am facut... dar sigur o sa doara pana ne obisnuimbig grin...:*

5 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

O sa te mai doara pana intra si pe urma trece, te vei obisnui. Si o femeie care are contacte sexuale rare mai are durere la intrare pana se relaxeaza muschii.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este normal să simţi durere, având în vedere că dezvirginarea a avut loc recent, însă ar trebui să aveţi şi preludiu înainte de actul sexual propriu-zis. Vorbeşte cu prietenul tău despre asta, şi eventual cumpăraţi şi un lubrifiant pe bază de apă, care facilitează actul sexual, evitând durerea şi prevenind ruperea prezervativului.
O zi frumoasă!

| ColorfullColors a răspuns:

Pe mine, sincer, m`a durut putin prima data, dar pentru a evita situatii de genul trebuie sa fii sigura ca esti complet relaxata si poate sa incercati un preludiu mai lung. Folositi un prezervativ cu lubrifiant si daca e nevoie, puteti folosi un lubrifiant separat, in plus, dar trebuie sa ai grija ca lubrifiantul separat sa nu degradeze latexul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a durut si a treia oara si ma mai doare si acum un pic, cand intra.E normal sa simti mai mereu o mica durere in momentul patrunderii penisului in vaginhappy

| ioana_3928 a răspuns:

Eu am 14 ani nu am facut-o niciodata insa am o prietena de 18 ani cica te doare prima si a doua oara. Nam de unde sa stiu eu