| iubi_duby75 a întrebat:

Deci am avut mai demult o intrebare aici pe site ceva de genu : cum sa reusesc sa ma imprietenesc cu un baiat de care imi place. mda toata lumea o raspuns sa fac rost de idu lui sau nru de tel. am facut rost de idu lui. am vorbit i-am spus ca suntem la aceiasi scoala numa ca el o zis ca nu e in clasa a 11 a ci a 7 a raised eyebrows. da eu i-am zis in ce cls is frustrated. mda eu stiam ca e in a 11 a. da el. faza e ca atunci cand i-am zis cum ma cheama o zis ca numai are rost sa vb. si mo salutat politicos. p. s :intreaga conversatie a fost politicoasa... inainte sa-i bag idul puteam sa jur ca ma place happy. intotdeauna se uita la mine lung cand ma vedea prin scoala. doar ca problema e ca am avut si cateva incidente neplacute.adica cea mai buna prietena a mea era inebunita dupa el intr-o perioada. adica ea ii si uratica. si va dati seama cum so simtit sarmanu baiat ca asta toata ziua era pacolo dupa el prin scoala. da ceea ce ma ingrijoreaza intr-un mod placut este reactia mea cand i-am zis cum ma cheama. adica noi n-am vorbit niciodata sa-i zic cum ma cheama.de unde o fi stiut?thinking deci problema mea este daca ceea ce am vorbit in ultima parte pe mess este o respingere din partea lui sau nu este hotarat. mda si faza cu clasa a 7a nu a 11 a... va rog ziceti-mi ce sa fac! sa reunut la el? sa continui sa lupt pentru a-i obtine prietenia? ziceti-mi love struck Fundaa

7 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Dragoste cu sila nu mergewinking daca avea aceleasi sentimente pentru tine cum le ai tu pentru el as mai zice insa asa FLIT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place parerea ta despre cea mai buna prietena a ta... tu esti mai buna decat ea. ea este mai uratica...

| Kindly a răspuns:

Din moment ce a obs ca si el te place. clar ca nu e hotarat baiatu. continua sa mai vb cu el pe messwinking

| GdX a răspuns:

Te-ai gandit ca poate a auzit zvonuri despre tine de la altii? Si tocmai de aceea nu doresti sa vorbeasca? Specialisto

| miss sunshine a răspuns:

Prietenei mele ii placea tot asa de un tip dintr-o clasa paralela (si avea impresia ca si el o place, datorita anumitor priviri intense ale lui, asa cum spunea ea) si i-a cerut id-ul de la o colega de-a noastra, care era amica cu el. Si uite asa a vorbit cu el pe messenger. Tipul a fost foarte politicos si chiar formal. Ea se mai necajea sa-l salute si sa-i zambeasca prin pauze, el o saluta, mai zambea, ceea ce a condus-o la gandul ca el o place, dar poate e mai timid sau mai are nu stiu ce retineri. Ca sa afle peste cateva zile de la colega noastra care era amica cu el ca tipul nu o placea, ba mai mult, nu stia cum sa o refuze cat mai politicos si sa-i dea de inteles prin gesturile lui ca nu e interesat de ea.

E doar o experienta de a colegei mele din care poti sa alegi si sa inveti ce vrei. Chestia e ca, din ce am observat eu, baietilor nu le plac jocurile si despicatul firului in 4 asa ca fetelor. Asadar, daca un baiat te place, ti-o spune sau, daca e mai timid, incearca sa ti-o arate, doar prea prost sa fie sa actioneze contrar (caz in care oricum nu-l vrei)winking

Sper sa iei cea mai buna decizie! Bafta>big grin

| daiana92 a răspuns:

In primul rand nu se vb urat despre preteni cai urat/a cai handicapat/a cum zice proverbul pretenul la nevoie se cunoaste cu ce esti tu mai buna... dragoste cu sila nu se poate daca ii placea de tine venea el la tine

| BaByTzZa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic da eu te sfatuiesc ca sa fii cu inima inpakata sa te duci frumos la el sau pe mess sau la telfon cum vrei tu sa ii zici si sa ii spui ca tu il placi si ca ai vrea sa stai cu el...chiar daca iti da cu flit macar ramai cu inima impakata ca ai incercat si poate si lui ii place de tine si o sa fiti imp incearca si asta poate mere:* ai grija de uh pup