| ZeroCoolXtreme a întrebat:

Deci, am cam facut-o de oaie. Numele meu este Alex, am 16 ani si sunt impreuna cu o fata de 14 ani. Suntem impreuna de cateva zile si in seara aceasta am rugat-o sa iasa pana la poarta sa vorbim. A venit, am stat 2 minute, dupa care cand am incercat sa plec, mama sa a iesit afara. Trebuie mentionat ca parintii ei nu stiau ca noi suntem impreuna. Eu am fugit de acolo, si cand am ajuns acasa am vorbit cu respectiva pe messenger si am aflat ca s-a certat rau, si ca mama ei vrea acu sa se ia si de mine. Ideea e ca nu prea as vrea sa patesc asa ceva...

Stie cineva ce as putea face sa scap cat mai ieftin? Si va rog, fara ironii sau replici de genul "nu trebuia sa faci asta". Multumesc mult, chiar am nevoie de ajutor.

Mai trebuie precizat ca tin mult la fata asta si nu vreau sa ne despartim... crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarut mana. Imi cer scuze pentru iesirea mea de zilele trecuta dar m-a cuprins panica. Nici macar eu nu stiu ce s-a intamplat cu mine. As vrea sa stiti niste lucruri ca sa va linistiti: nu am intentii rele cu fata dumneavoastra, nu m-am atins de ea pana acum si nu umblu dupa asta. Imi place de ea, ( aici bagi niste calitati ale fetei ), si credeti ca ar fi in regula sa mai iesim si noi prin sat, la o prajitura, la o plimbare( sau unde va duceti voi)? As vrea sa stiti si dumneavoastra de relatia noastra pentru ca e mai bine pentru toti daca nu ne ascundem. La varsta asta nici eu nu vreau mai mult ( incearca sa respecti si tu, sa nu o dai in bara), va fi o relatie bazata pe respect, prietenie si iubire.

20 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ZeroCoolXtreme explică:

La asta m-am gandit si eu, dar na nu repa merge. Chestia e ca fata asta sta la 600m de mine.

| Bebelushaaː a răspuns:

Dar de ce vrea sa se ia de tine? n`ai facut nimic rau. N`ai violato, n`ai rapito, n`ai batuto asa ca nu inteleg ce are maicasa. daca totusi tii la fata asta mult incearca sa ai o discutie cu mama ei si sa ii explici ca tii la ea mult. Bafta!

| L i T h i U m < 3 a răspuns:

Nu inteleg...doar nu ai omorat fata daca ai vorbit cu ea.
Spune`le parintilor ei ca sunteti doar amici si ai venit la ea sa ii ceri un CD sau ceva.winking

| zizibela a răspuns:

Pai infrunt-o pe mama ei!happy spune-i ca tii mult la fiica ei si ca nu vrei sa iti bati joc de ea ca o respecti si ca vrei ceva serios o relatia seriosa baza pe respecthappy in plus spune-i ca esti incantat ca poate poti vorbii cu dumneaei pentru ca iti doresti ca si dansa sa fie de acord si sa aiba cat de cat incredere in tine happy astfel castigi simpatia mamei si in plus nu trebuie sa va mai ascunde-ti mereu happy crede-ma mamele se inmoaie cand aud asta de la un baiat! incearca sa fii cat mai convingatorhappy

bafta multa:*

| ZeroCoolXtreme explică:

La asta ma gandeam si eu; sa vorbesc cu mama ei, dar ma gandesc ca am facut un pas gresit atunci cand am fugit de la "locul faptei" la propriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai putin ca nu pricep.De ce esti ingrijorat?straight face Ce facusei? In primul rand nu trebuia sa fugi. Poate venisei sa ii zici ceva. Ai fugit si normal ca mama ei s-a infuriat. Lasitate. Trebuia sa stai si sa vorbesti. Acum te duci frumos si vorbesti cu mama ei ce trebuie vorbit. Ai 16 ani! Explica-i calm ce ai de gand cu fata dansei, e normal sa reactioneze asa, trebuie sa o faci sa aiba un pic de incredere in tine. Arata-i respect. Chiar daca la inceput o sa fie irascibila ( poate ) nu te infuria, chiar daca te da afara din casa si iti zice ca in momentul asta ai incetat orice relatie cu fata ei, nu te lasi.

| BubuLina999 a răspuns:

Mai sincer nu o inteleg pe mama fetei. in primul rand sunteti niste adolescenti si nu vad nimic rau in relatia voastra. sa stii ca nu ai facut o crima sau ceva asemanator. explica. i doamnei situatia ca tu chiar ti la fata dansei si ca nu o sa iti bati joc de ea. incearca sa. i castigi increderea

| Bianca_2742 a răspuns:

Poi singura solutie este ori sa nu te mai vezi cu mama ei o bucata buna de vreme su ca sa scapi mai usor te intalnesti cu ea, ii ceri scuze ca ai luat-o pe fisa din casa te cearta putin si trece repede.

| ZeroCoolXtreme explică:

Pai tocmai; de asta ma tem si eu. Stiu ca am gresit ca am fugit; si incerc sa stiu cum sa repar. O sa incerc sa vorbesc cu mama ei. Ideea e ca nu m-am atins de ea (in sensul unei relatii sexuale).

| LCD a răspuns:

Daca vei vorbi cu ea, vei da dovada de respect, bun simt, atat pentru tine cat si pentru fata si mama ei.
vorbeeste deschis, fara sa te rusinezi sau sa ridici tonul. explica-i ca nu faceati nimic rau. daca nu v-a vazut sarutandu-va sau imbratisati, nu ii spune-ti ca sunteti impreunatongue mai asteptati

| andradat a răspuns:

Trebuia bineinteles sa iti zic ca nu trebuia sa pleci asa. Du'te la ea acasa, imbraca'te cum stii tu mai frumos si porta'te cat mai amabil si educat. Cere'ti scuze spune'i mamei ei ca nu ai vrut sa pleci asa dar ca ai intrat in panica cand ai vazut'o venind. Spune'i ca nu ai intentii ascunse cu fiica ei. Succes

| ZeroCoolXtreme explică:

Deci sunt decis sa vorbesc cu mama sa; maine asta voi face. Dar cum si ce sa zic mai exact? sa para un discurs? nu cred ca ar fi prea bine...

| butt3rfly16 a răspuns:

Nu ai cum sa scapi ieftin din asta si cel mai bine si mai usor zic eu e sa o infrunti pe mama ei pentru ca in fond nu ai facut nimic rau doar vbeai cu fiica ei la poarta nu a-ti facut nimic compramitator/rau care sa ii dea de banuit.Mai ales daca ti la aceasta fata trebui sa vbesti cu mama ei(daca nu stie despre rel voastra si fata prefera sa nu afle o sa faci tu cumv sa ascunzi asta, daca vrea sa afle e momentul oportunhee heesi astfel vad eu rezolvarea problemei tale.Totul are o rezolvare stai linistit.Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa evity

| pacalici a răspuns:

Punete cu toporul pe ia.

| xNoNaMe a răspuns:

Man pentru ca vrea sa se ia de tine nu trebuie sa fugi...sau sa iti fie frica trebuie sa "infunti" prb astea si eu am facut asa dar cu una de 16 ani eu am 18 si am facut sex cu ea...si a ramas gravidalaughing da a avortat pana la urma a iesit totul bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MeDeea ce l-ai sfatuit tu are multa logica dar chiar crezi ca mama fetei va intelege mai ales daca s-a certat cu fata pe subiectu asta?! Daca e vreo mama denaia "salbatica" care vrea ca fata ei sa isi gaseasca prieten la +18 ani 0. 0! Totusi ar putea incerca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MeDeea ce l-ai sfatuit tu are multa logica dar chiar crezi ca mama fetei va intelege mai ales daca sa certat cu fata pe subiectu asta?! Dak e vreo mama denaia "salbatica" care vrea ca fata ei sa isi gaseasca prieten la +18 ani 0.0! Totusi ar putea incerca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MeDeea ce l-ai sfatuit tu are multa logica dar chiar crezi ca mama fetei va intelege mai ales daca sa certat cu fata pe subiectu asta?! Dak e vreo mama denaia "salbatica" care vrea ca fata ei sa isi gaseasca prieten la +18 ani 0.0! Totusi ar putea incerca