| dodat a întrebat:

Deci, am mai multe intrebari despre sani.
1.de ce la unele fete sfarcu ii iesit afara ca'i frig, ca nu?
2.de unde pot sa stiu daca imi cresc sanii in urma durerilor aparute inainte de menstruatie?
3.pana la ce varsta cresc?
4.deci am fost grasuta cand am fost mica si am slabit in clasa a 7a, acum sunt a 9a si doar acum de cateva luni ma dor sanii...acum imi cresc? la alte fete le-o crescut deja.adica nu is mici sau deloc ci is medii zic eu da parca o perioada so oprit din crescut.si acum mai pot creste?

Răspuns Câştigător
| Maia a răspuns:

In general, sfarcul sanilor se intaresc si se ridica in timpul senzatie de frig si in timpul excitarii. Depinde de corpul tau, sanii cresc diferit la fiecare persoana in parte.La unele fete se dezvolta intre 10 si 18 ani, la altele chiar pana la 20 sau 30 de ani. Daca te dor sanii este semn ca-ti cresc, n-ai de unde sa stii, si ca hormonii tai "duc o lupta" de dezvoltare in ceea ce priveste tot corpul, oricum este normal sa te doara.Nu-ti face griji!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer as vrea sa te ajut dar daca trimit raspunsul o sa il citeasca toata lumea, mai bine da-mi add la adresa the_badboy95@yahoo.com