| a întrebat:

Deci, am mai pus întrebarea asta la categoria potrivită și nu am primit decât un răspuns nesatisfăcător.
Acum, o voi pune la o categorie nepotrivită și sper că voi primi niște răspunsuri.
Și vă rog să vă argumentați răspunsul.
Reformulez:Este adevărat că dacă fumezi și nu tragi fumul în piept, poți să faci cancer la gât?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fumatul este principalul factor de risc pentru cancerul de buza, de limba, de faringe si laringe.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, este adevărat. În orice caz, toate lucrurile făcute din cauza teribilismului distrug.

pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Cancer la gat poti face si fara sa fii fumator. Apropo, la ce e bun fumatul? Eu lucrez in sanatate si nu am reusit inca sa-mi dau seama. Poate ma ajutati voi.

| InoTkd95 a răspuns:

Depinde de cat de mult fumezi... nu stiu exact daca faci cancer dar poti sa faci o chestia care de la care te ustura foarte tare gatul si ingreuneaza inghitzitul... mai multe nu stiu sa. ti spun.

| explică:

O. O
Dar a spus cineva că fumez?
Nu fumez oameni buni.Era doar o curiozitate.

| MentalDisorder a răspuns:

Din ce am citit, daca fumezi, poti face cancer la gat si asta indiferent daca il tragi in piept sau nu. Nu vad de ce toti cei de varsta mea fumeaza, mai ales ca nici nu stiu s-o faca. De ce fumati, dragilor? Sunteti mai interesanti cu tigara-n gura, asa-i? Daca vrei sa faci ceva, ori il faci bine, ori nu-l mai faci ( pe principiul " Ori suntem golani, ori nu mai suntem! " ). Gandeste-te inainte, insa : merita?

| Keshaaa a răspuns:

Da, este adevarat.
Si eu am "fumat" fara sa trag fumul in piept...si mi s-a spus sa trag fumul in piept ca sa nu fac cancer in gat.