| AlexandruContFacutLaMisto a întrebat:

Deci am o problema care poate pentru voi o sa para tampita, dar s am 2 femei cu care sunt impreuna in acelasi timp si ele stiu una de alta si nu numai ca stiu dar le si place ideea, de fapt e o relatie in 3, facem aproape toate lucrurile impreuna,ideea e asa,ce o sa fac eu in viitor,ca in tara asta e acceptat sa te casatoresti doar cu una,ce sa fac? E cumva o varianta sa le iau pe amandoua? Rog raspunsuri serioase, ca nu e vorba de nicio caterinca aici, e vorba de ceva serios.

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Cel mai bine rămâi așa și nici măcar nu aduci vorba de căsătorie că altfel o să se certe între ele și rămâi cu buza umflată.

| mihai69 a răspuns:

Cu așa un username vrei răspunsuri serioase?!?

| MarianWLF a răspuns:

Prea putine, trebuie sa ai minim 3 ca sa poti depune actele, mai gaseste o femeie si revin-o.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu există relație în 3.

Tu trebuie sa alegi dintre cele două femei / fete.

Dacă o iubești pe una dintre ele cu adevărat, cu aceea te vei căsători. Iar pe cealaltă o vei lasa sa își facă viața.

Tu crezi ca le place "ideea". Tu crezi asta? Te înșeli!

Nu e nici căsnicie nici relație dacă tu ai 2 femei sau mai multe

Va trebui sa faci alegere. Ți am spus. Asta dacă nu ești împreună cu ele pentru alte "lucruri". Pentru că o relație, nu se bazează pe acele lucruri.

Tu crezi ca dacă te vei casatori și vei avea a doua "iubita", soția ca accepta? Crezi ca nu vor fi certuri sau discuții pe tema asta?

E normal să primești răspunsuri la mișto, pentru că și întrebarea e pusă la mișto. Nu e "chestie serioasă ".

Ar trebui să te gândești serios la ce ai spus. Pentru că treaba asta nu e una bună deloc.

Vor fi certuri, scandaluri și poți ajunge să ai și procese din cauza asta. Nu acceptă nimeni să ai alta iubita / iubit, când ești căsătorit.

Pentru că deja se numește ÎNSELAT. Și înșelatul nu e un lucru bun.

Nu mai spune că le place ideea, pentru că te înșeli. Ele pot spune și dacă se cunosc chestia asta. Și mai pot spune o grămadă de lucruri care sa nu fie reale.

Nimănui nu îi place ca cealaltă persoana sa mai aibă un amant/ă

Iar celor ce le place probabil au o problemă.

Ție ți se pare normal asta?