| anonim_4396 a întrebat:

Deci astazi fiind dragobetele i-am luat unei fete mai speciala o floare si o ciocolata... i l-am dat am, ea a zis sa iesim pe hol si am iesit, apoi m-i-a spus ca imi multumeste, dar sa nu ii mai aduc(am iesit pe hol ca era cu colegi de clasa, mai exact cu prieteni de la ea din oras) ra trebiu sa renunt sau ar trebiu sa ii?

Răspuns Câştigător
| CastraveteMurat a răspuns:

Probabil s-a simţit jenant având în vedere că era cu prietenii. Am paţit-o şi eu cu un băiat. Mi-a spus că mă place de faţă cu toată lumea şi m-am simţit prost. Eu aş zice să renunţi dar nu de tot. Un gest drăguț dar care să nu exprime prea multă "dragoste" ar face-o să se simtă bine atâta timp cât nu e în public. Încearcă să intri în cercul ei de amici și sa deveniți apropiați apoi treci la "pasul cel mare". Nu fă totul brusc. Va fi ciudat și în același timp și jenant pentru ea. Va devenii confuză și va zice "NU" chiar dacă te place...
Deci repet, începe cu pași mici. Deveniți prieteni apoi îi oferi cadouri la zile de naștere sau alte aniversari (nu legate de ziua îndrăgostiților sau în cazul nostru de dragobete care e tot aceași brânză). Cadouri de prietenie pentru un moment adica fără inimioare și de astea. Apoi, când te simți pregătit, încearcă cu un ursuleț cu o inimă sau ceva in genu. Va devenii un gest foarte simpatic. De la un timp oferă-i cadouri și de ziua îndrăgostiților dar tot nu de alea prea "romantice". Și când ai impresia că începe să te placă treci la ultimul pas: să o scoți în oraș la o prăjitură, să îi dai cadouri mai siropoase... Chestii de astea. Și nu uita, fetelor le place umorul deci încearcă să fi amuzant dar nu un tămbălici care rade la orice vede.
Succes happy!

| Petrica98 a răspuns (pentru CastraveteMurat):

Pai ziua ei este in 8 martie...deci ce mai zici?

6 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Pe o fata nu o cumperi cu niste amarate de flori si ciocolata, pe o fata o cuceresti cu BMW audilove strucklove struck banii cashlove struck luxxxlove struck

| Alinush6 a răspuns:

Eu zic ca da... orice fata se bucura cand primeste ceva
dar incearca sa-i dai atunci cand sunteti doar voi 2 nu cand mai sunt colegi, prieteni in jurul vostru happy

| ofatafrumoasa a răspuns:

Poate se tine tare sau are prieten, nu insista prea mult ca s-ar putea sa ajunga sa te evite laughing

| Petrica98 a răspuns:

Dar a spus sa nu ma supar si sa nu ii mai duc

| Petrica98 a răspuns:

Deci vreau sa o intreb pe mess ca fata in fata.nu ca nu mai am curajul, dar nu vreau sa o vad din nou prinsa la inghesuiala...dar nu stiu cum sa o intreb? Un sfat ceva pls dau fundita