| tbxx a întrebat:

Deci.baiatul de care imi place s-a bagat azi in seama cu mine pe mess. m-a intrebat ce fac... ce am facut aseara, mi-a zis si el ce a facut aseara, si m-a intrebat ce sa-i ia fetei de care ii place...chestii din astea. si alaltaieri nu mai stiu cand, jucam adevar sau provocare la scoala, si o fata m-a pus sa spun ca e dragut:X:X ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| tbxx explică:

Care-i faza? cine a zis ca nu invat? asta nu inseamna ca daca sunt mai mica cu un an de 13. n-am voie sa-mi placa un baiat.nu? eu aici intreb despre ce intreb va rog nu va abateti de la subiect! angry

| maria_9426 a răspuns:

Buna
Parerea mea este ca tu nu ai mai mult de 13 ani.
Acum ar trebui sa te intereseze scoala nu baietii. O sa ai timp si pentru ei. Stiu ca acum ma injuri in gand dar crede-ma ca stiu ce zic.
Gandeste-te la baieti dupa ce mai cresti putin, dupe ce vezi care e treaba in a avea iubit, etc. Nu te avanta in ceva fara sa stii despre ce e vorba. Daca ai prieten acum sau peste 5 ani, nu e acelasi lucru, e o alta mancare de peste. Cand o sa cresti o sa constientizezi ca nu e asa de frumos cum pare sa ai prieten, pentru ca o sa ai parte de dezamagiri, si tu acum nu prea le poti face fata.
Asta in cazul in care ai 13 ani, daca nu ai atata imi cer scuze.
Trebuie sa fi pregatita, sa ai o varsta, nu te poti duce cu capu inainte ca apoi sa dai cu el de pereti daca intelegi ce vreau sa spun.
Acum esti inca copil, lasa baietii. O sa ai timp. Nu iti strica copilaria din cauza lor, pentru ca o relatie inseamna riscuri, dezamagiri, fluturi in stomac, etc.
Nu incepe cu asta de la o varsta frageda.
Sper ca te-am ajutat...cumva.
Ai grija:*
Pa, pa.

| baiatulxboyx a răspuns:

Frumos, asa i-am facut si eu unei fete de care imi place, am intrebat-o ce sa-i iau lui sora mea de dragobete si ea a spus ca nu stie si dupa i-am spus sa imi zica ce i-ar place ei si a inceput enumerarea si i-am luat de fapt ei tot ce mi-a zis sa ii iau lui sora mea big grin. I-a placut muult!

| corina8508 a răspuns:

Copilarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ...pfooo, greu de decis! S-ar putea ca fata de care ii place sa fii chiar tu! INcearca sa abordezi o asemenea discutie pe mess sau sa bati apropouri. Tre' sa fii sigura ca te place! Apoi, cu adevar si provocare, pai, nu inteleg legatura big grin I-ai spus ca e dragut, a reactionat in vreun fel? Totul depinde de comportamentul lui. POate e mai rusinos de felul lui ca sa-ti marturiseasca ca te place. Tu stai cuminte la locul tau si incearca sa porti o discutie cu el.E un semn bun ca s-a interesat de tine, dar poate vrea doar sa fie un gentleman ( scuze, nu stiu cum sa ma exprim mai modernlaughing ). Si la mine la scoala am baieti care mai intreaba fetele care cum se simt sau daca le doare ceva! Deci revenind la subiect, cel mai bine e sa discuti. Daca crezi ca esti rusinoasa, ia o prietena cu tine sau.iti dau eu o idee!
Invita-l undeva ( sa va faceti temele, spre ex. ) si stabileste cu o prietena sa te sune la o anumita ora. Daca intalnirea ta merge bine ii poti spune fetei ca nu mai ai nevoie de,, acel ceva " ( cauti un pretex ca sa- i arati prietenei tale ca totul merge bine, dar tipul sa nu-si dea seama ) sau daca intalnirea ta merge prost, ii poti spune tipului ca prietena ta te-a chemat urgent pentru ca are o mare problema ( inventezi u ceva ). Funda?