| al3e3 a întrebat:

Deci big grin am avut un prieten la care am tinut foarte multsad totusi nu am apreciat cat trebuia si abia dupa ce mi a zis ca nu mai avem nici o sansa am inceput sa realizez cam cat de mult il iubesccrying( si ma respinge se comporta urat e pervers eu nu l stiam asa il stiam un baiat cuminte care nu e in stare sa mi spuna...tot ceea ce imi spune acumsad am incercat sa stau cu altcineva dar nu merge pe el il vreaucrying ce sa fac?:-s Dau fundapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| sandra2012 a răspuns:

In primul rand o sa incep cu o fraza banala si binecunoscuta: dragostea nu o pretuim decat atunci cand am pierdut-o. Si nu numai dragostea...El se simte ranit de tine si de aceea incearca sa iti arate ca el nu e "prostul tau", asa cum crede el ca l-ai crezut tu. Nu as sti sa iti spun daca te mai iubeste sau mai tine la tine dar un lucru e sigur: vrea sa se razbune pe tine pentru ca, asa cum ai zis si tu, nu l-ai apreciat. Mai ales ca el acum vede ca esti interesata de el si poate vrea sa simti si tu ceea ce a simtit si el. Eu zic sa treci pe partea indiferenta cel putin o perioada adica incearca sa iti vezi de viata ta (sau cel putin asa sa ii lasi lui impresia) si vezi cum reactioneaza. Nu il mai baga in seama, evita-l, raspunde-i rece. Si nu uita numai tu trebuie sa stii ca inca il mai iubesti nu mai spune prietenilor pentru ca risti sa ii spuna lui si tot efortul tau de a-i atrage atentia va fi in zadar.

4 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Suntem exact la fel puppy dog eyes Cand sunt cu un baiat, simt ca nu-l mai vreau si ma despart de el si dupa un timp realizez ca chiar tineam la el straight face. Mai vorbeste cu el puppy dog eyes macar odata, spune-i ce simtit. spune-i tot! Si daca nu va reactiona asa cum iti doresti tu, lasa-l in pace, ignora-l completwinking.

| al3e3 explică (pentru forever4you):

Se pare ca situatia a devenit si mai complicatasigh uita te la urmatoarea postarestraight face

| forever4you a răspuns (pentru al3e3):

straight face Uite, mi-ar placea sa te ajut mai multhappy
Ia id meu o_bruneta97 :* Si vorbim p mess puppy dog eyes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff.....incearca incet, incet sa-l uiti.Nu o sa-ti fie usor dar uita cate un lucru pe care il faceati impreuna. Ocupa-ti timpul cu altceva.Nu incerca sa te arunci intr-o alta relatie ca sa scapi de el, caci asa poate sufera acel baiat. Daca nici asa nu merge incearca sa deveniti amici sa iesiti intr-o gasca si la un moment dat iti vei pierde acea dragoste pentru el. Funda?big grin