| anonim_4396 a întrebat:

Deci...Deja nu mai suport! Inteleg ca este pasiunea lui sa mearga la pescuit. Stiu sigur ca este acolo ca am fost de multe ori cu el, se duce cu varul meu, cu tatal lui, deci nu este problema ca ma insala, dar mi s-a luat.
De cand se duce aproape zilnic, timp de o luna de abia mai are timp de mine, sta toata noaptea pana la 12 dimineata si apoi doarme toata ziua...tot ne vedem zilnic dar stam 2-3 ore impreuna decat. Ceea ce ma deranjaza e ca este ca un drog pentru el. Imi promite ca azi nu merge de exemplu si tot face ceva si ma convinge si merge... Facem planuri si le amana ca trebuie sa se duca la pescuit.
Si ai lui sunt de parere cu mine, ce sa fac sa il conving ca nu este ok nici atata pescuit? Si-a dereglat si somn si tot.HELP ME!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru el pe primul loc este strict pescuitul, nu relația de cuplu, alte activități.
Discută cu el răspicat acest aspect care poate clătina viața de familie.
Pa, pa.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Purtați o discuție cu calm.
Spune-i că te simți dată la o parte.
Spune-i tot ce ai pe suflet, dar fără reproşuri şi țipete.
O zi frumoasă!

| whoocares a răspuns:

Zici ca sunteti in h2o cand se certe Cleo cu Lewis laughing)))
spune-i ca nu e ok asa. asta mai e relatie? sau incearca sa ii platesti cu aceeasi moneda. gaseste ceva ce iti place tie gen shopping, sala, etc si cand ii e lumea mai draga si vrea sa stea cu tine spune-i ca nu poti ca te duci acolo si sa stea cu pestii lui daca vrea laughing)

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul are un hobby si face ceva util, in schimb tu? ce faci? freci menta toata ziua si astepti ca disperata sa iesi in oras cu el?

| Demonull a răspuns:

Parca ti-am mai spus ca o sa va despartiti.accepta ideea laughing

| sayWhaaat a răspuns:

E o pasiune a lui, trebuie sa il intelegi si tu.
Poarta o conversatie cu el si spune-i sa iti acorde mai mult timp, ca intelegi ca ii place pescuitul, insa petreceti prea putin timp impreuna, si sa incerce sa-si programeze timpul altfel.
Daca nu intelege, ori te obisnuiesti cu ideea, ori va despartiti.

| varcolaccc a răspuns:

Intr-un fel este ca si in romanul " Ion " numai ca el iubea pământul nu pescuitul happy. Da trebuie sa ii spui... : Deci in ultima vreme nu ti se pare ca esti plecat prea mult de acasă? Sa sti ca orice lucru in exces dăunează. Stiu ca e pasiunea ta dar cu asta ma desconsideri pe mine si ma simt uitată, sunt trista si nu mai suport fiindca nu apuc decat câteva clipe cu tine asa ca, te pun sa alegi ori pescuitul ori eu. " Asa acum te descurci. Eu doar ti-am spus un text pe care ai putea sa il spui. Daca alege pescuitul e clar ca nu mai ai ce caută lângă el si ca nu te merita si daca te alege pe tine e totul OK. Succes

| RexCuParuCret a răspuns:

E cu capu baietasu pana mea nu stiu cum de nu se plictiseste...
Mai bine joc rama pe telefon.

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna ziua! Sincer cred ca este chiar prea drastic sa zici sa aleaga, "" ori pescuitul, ori eu", parerea mea. Incearca sa te impui, nu prin strigate sau discutii aprinse. Vorbeste cu el calm, explica care este situatia, ca te simti neglijata, singura fara el, sincer nu cred ca te va refuza mai ales cand aude cuvintele astea. Este o pasiune, bine zis un drog, dar vorbeste cu el sa isi "aranjeze' timpul. O data pe saptamana, hai poate de 2 ori sa iasa la pescuit, dar nici in fiecare zi. Usor si cu mult calm cred ca vei rezolva situatia. O zi buna! happy

| Jojiza a răspuns:

Daca vrei sa petreci si tu timp cu el, insoteste-l la pescuit din cand in cand. Trebuie sa intelegi ca e pasiunea lui, nu o sa poata pescui in fiecare zi a anului... deci ia-o usor, incearca sa-l intelegi. Bafta!

| bigflowers a răspuns:

Eu zic sa-i spui sa aleaga.
Ori pescuit ori tu.
Intre noi nu prea mai merge daca tu stai numai la pescuit iar de mine ai uitat.
Spune-i ce ai pe inima happy
Sper ca te-am ajutat.