| CristinaCtC a întrebat:

Deci e penibila situatia! sad.Pur si simplu imi place mult mult de un baiat din cartierul meu...si ne placem reciproc de fapt, dar e o problema cu distanta. El e plecat si invata in alta tara iar eu ..eu aici. Fiind timizi amandoi nu s-a intamplat nimic.(el vine doar vara) Asa. Apoi vine alt baiat adorabil :3 si-mi ia mintile si el :l Eram la patinoar si s-a bagat cu mine in seama practic..si am continuat si eu sa intru in vorba cu el, dar nu i-am dat mare atentie. Apoi l-am vazut pe holul scolii, nici mie si (dupa privirea lui) nici lui nu cred ca-i venea a crede ca ne-am intalnit iar..Si si si si... off. e o atractie doar fizica da' parca umple golul primului baiat, atunci cand il vad.

Ce sa fac?!?

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

Umple golul primului baiat, dar gandeste-te bine cu cine ai putea avea o relatie de lunga durata si frumoasa. Eu zic ca s-ar infiripa ceva frumos cu baiatul acesta ce l-ai cunoscut la patinoar. Chiar daca este recent, si tu il ai in inima si pe celalalt, macar acest a vorbit cu tine si este si cu tine in scoala.Eu zic ca daca nu este asa mare incredere in tine si cel din alta tara, sa nu te aventurezi, plus ca noi fetele avem nevoie de afectiune cat mai multa laughing. Deci eu iti zic, ca oricat iti pare de timid, un baiat se poate schimba, si nu vei avea de unde sa stii ce face el acolo. Poate nu e asa, dar niciodata sa nu spui niciodata.
Asa, baiatul de la patinoar e de acolo cu tine si va puteti intalni mai usor si sa se infiripe ceva mai dragut si mai simplu, fara batai de cap. Continuati sa vorbiti, baga-te in seama, cauta-l si el te va cauta, si bafta multa!