| anonim_4396 a întrebat:

Deci...este o fata si e super de treaba. Imi place de ea de foarte mult timp, insa nu am avut curaj sa-i spun, apoi ea a fost cu un baiat(ala imi era cu mult superior mie). S-au despartit de vreo luna.sau 2.
A inceput sa vorbeasca mult mai mult cu mine, de fiecare data zambeste.(are un zambet fermecator:Xsi pe de-asupra e foarte de treaba:X)
Ma Place? Daca da... ce as putea sa fac pentru a o cuceri(Yo-s foarte timid de obicei...si asta nu ma ajuta deloc in situatia asta)
Va rog frumos sa-mi spuneti cateva idei, subiecte de discutie, etc.
Sunt dispus sa fac orice

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pleci de la ideea total gresita ca baiatul cu care a fost ea iti este mult superior.
Se pare ca fata are un gust bun innascut si a renuntat la acel tip "superior" si,intre timp,te-a descoperit pe tine,cu caracterul tau minunat,pe care-l ascunzi in spatele timiditatii,cu modestia ta...
Bravo pentru ea!
Acum,tu,ar trebui sa te mai dezgheti putin,mai ales ca ea incearca sa se apropie de tine.
Invata sa-i faci mici complimente,sa fii atent la orice amanunt,sa fii mai amabil si mai dragut cu ea decat cu restul lumii,sa glumesti cu ea,sa o faci sa rada,sa te autoironizezi chiar pe tema timiditatii tale,astfel incat sa inteleaga si ea ca o placi. Cere-i id,telefon,sa mai vorbiti,intreab-o orice despre scoala,muzica,filme,timp liber,vine vacanta,ce va face,unde va merge,incearca sa te faci placut mereu,nu exagera si n-o plictisi totusi.
Bineinteles,ii poti aranja o bucla rebela,o poti invita la un suc,o pizza,o inghetata,si,va trebui,cand vezi ca totul merge bine,sa-i spui ca o placi si ai vrea sa fiti impreuna.
Lasa timiditatea,fata iti da semne clare ca te place,nu intarzia,nu te va astepta o viata!
Deci, curaj si, pe cai!

| MissL a răspuns:

Toti va feriti de subiectele de discutie cu o fata si de primi pasi intr-o relatie, pentru ca va punetzi un paravan in fata pe care cica scrie TIMIDITATE. Laso naibii, daca ai ceva de zis, spune ca nu te mananca nimeni, daca vrei sa faci ceva fa, ca din nou nu patzesti nimic.
Eu zic ca fetei ii esti drag, daca dupa relatia asta cu tipu ala, vine la tine si vorbeste mult cu tine.
Ce-ai putea tu sa faci? iesi mult cu ea, scoate-o mult in oras, la cafenele, prin parcuri la plimbari, dupa ceva timp in care iesit incearca sati permiti sa o ti de manabatting eyelashes si subiecte : despre familia ei, parinti frati surori, cu cine se intelege mai bine mai prost, fa-o sa aiba incredere in tine, sati povesteasca si chestii personale, din familie, e ceva important, alte subiecte : emisiuni tv preferatate, filme (invit-o la un film), ce va place sa faceti vara (cheamo la un strand) despre mancare, ce va place si ce nu (cheamo sa faceti un desert impreuna, de ex.clatite,o prajitura), sunt multe lucruri pe care nu le sitit unul despre celalalt, si ai ocazia sa o intrebi ce te nedumereste despre ea; bine inteles puteti vorbi despre scoala... un subiect inifinit
intreab-o de fostul ei prieten de cum decurg relatiile ei sa vezi cum se comporta intr-o relatie...
si pentru a o cuceri, zambesteti mereu, imbratiseazo foarte des, fa-i complimente si fi atent cu ea :observa cand se tunde, cand isi ia o bluza noua... etc etc
Mult mult mult mult muuuuuuult bafta Robi :*!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc foarte mult! Voi tine cont de sfaturile tale...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca nu mai vorbeste deloc...probabil are pe cineva...
Oricum.va multumesc mult pentru sfaturi! chiar daca nu am apucat sa le pun in aplicare.