| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Deci, eu am un prieten bun cu care vorbesc orice... inainte de amicitia noastra buna, am fost impreuna. cand ma intalnesc cu el, imi revin sentimentelecrying din partea lui nu sunt. ma considera decat ca pe sorsa si atat...

d`aia nici nu cred in prieteniile dintre o fata si un baiat, pentru ca unul dintre ei trebuie sa placa pe celalalt straight face

eu acu nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez straight face ce sa-i zic?

nu vreau sub nici o forma sa stric prietenia cu el. dar mie imi place de el

daca i`as zice, cred ca l`as supara si nu ar mai vorbi cu mine

help

1 răspuns:
| monyk a răspuns:

Buna, iti spun din proprie experienta ca o relatie de amicitie cu o persoana pe care o iubesti, nu merge.Atat timp cat exista sentimente, mai mult rau iti faci singura.
Ori risti si vb.cu el si ii marturisesti ce simti si poate ve-ti fi impreuna, decat sa pastrezi tacerea, mai bine recunoaste sentimentele, nu le tine in tine. Dar... daca el nu va dori mai mult decat amici, atunci sfatul meu:indeparteaza-te de el, desi e greu e mai bine, sti de ce? Ca asa nu il vei putea scoate din inima si cand il ai aproape mai mult il iubesti.
Asa daca incerci sa iti faci un prieten si sa nu mai vb.cu el sa nu te mai vezi cu el, poate e mai bine, cel putin pana cand nu vei mai simti iubire pentru. el, paan il vei vedea ca pe un amic.