| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu iubesc o fata care si ea ma iubeste insa este cu alt baiat si ea vrea sa se desparta de el dar nu poate. e "slaba" de fire cum s`o fac sa se razgandeasca...adica sa se desparta dracul de ala... ea zice ca l`ar lasa pentru mine daca ar putea si ca ma iubeste mai mult. cer sa faaaac?crying

Răspuns Câştigător
| eelenaly a răspuns:

Daca te-ar iubi asa cum spune nu ar fi slaba si l-ar lasa in viata cand iubesti uiti de toate si de tot doar iubirea conteaza deci cred ca ea nu e nici macar decisa ce vrea sa faca pe cine iubeste si pe cine nu.

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ia-o de lângă el
Pur şi simplu.
Tu o cunoşti cel mai bine.
Nu lăsa iubirea dintre voi să se stingă.
Dacă ea nu se poate despărţi de el, fă-o tu în locul ei.
Dar fără violenţă.
Spune-i băiatului că ea te iubeşte pe tine şi el va aprecia asta.
Pune-te şi tu în locul lui.
Şi imaginează-ţi că nici ţie nu ţi-ar place să fii luat de prost.
Vorbeşte cu el şi explică-i tu situaţia asta şi cu siguranţă te va înţelege.

| Unffox a răspuns:

De ce trebuie sa faci ceva -.-"?
Daca nu-ti convine atat de mult situatia, nu mai pune presiune pe saraca fata. Daca era asa " slaba de fire " nu ar fi fost cu ala de la inceput daca nu il iubea atat de mult precum te iubeste pe tine.

Dai un ultimatum si fii tu mai dur cu ea, altfel ea se poate juca cu amandoi cum vrea... Daca iti va spune ca esti prea dur cu ea, atunci e clar ca nu e pentru. tine, daca ea ajunge sa te critice pe tine, dar ea e cea care afirma ca te iubeste si sta cu altul... Te tine de bibelou =]]

Ce aveti mai baieti, nu stiti sa alegeti o fata ca lumea... -__- Daca era topita dupa tine il lasa cu pe ala oricat de slaba sa fi fost firea ei.

| andu_9113 a răspuns:

Daca te'ar iubi cu adv ar renunta la el pentru tine.cand iubesti cu adv nu exista:nu stiu, nu pot, nu vreau.
probabil nu vrea sa renunte la niciunu' si te duce cu zaharelu'.
spune-i clar:"ori cu mine ori cu el".
succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ma dar chestia e ca e cu ala de vreo 8 luni si acum ii place de mine f mult si dp atata timp ala nu o lasa sa faca asta.a vrut s`o faca ala plangea nici nu stie ca ea ma place...si e si un rpieten destul de apropiat de al meu deci sa vb eu cu el e EXCLUSstraight face

| Kraxy a răspuns:

Poi ai 2 solutzii:
1.Inceearca sa o incurajezi si sa ii spuna pe messenger, pe un bilet sau in fata.
2. Daca nu vrea si nu are curaj incearca sa ii spui tu pentru ea si asa cred ca va intelege.
Sper ca te-am ajutatwinking

| simplu_1263 a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci prietene.las-o cu ala, iti place sa fii pe locul 2?
de ce sa te umilesti?! s-au terminat femeile?! daca ar vrea sa fie cu adevarat cu tine ar fi.nu exista nu pot ci numai nu vreau. femaia e perversa, asculta la mine.da-o dreacu.esti barbat.arata asa

| s1nZ a răspuns:

Ma mai bine las-o cu el...pentru ca nu e frumos din partea ta sa ii ei fata pe care o iubeste de 8 luni.+ ca cum s-ar simiti cand var vedea impreuna?:Ssad...gandestete la astastraight face