| anonim_4396 a întrebat:

Deci. il plac pe acel baiat. e din clasa vecina. vreau sal combin. adica pana la urma cred ca si lui ii place de mine. ca mereu imi zic colegi ca vb de mine. dar nu prea avem tangenta noi 2, as vrea sa intru eu in discutie cu el. sa ii dau curaj. nu stiu tongue. cat mai multe raspunsuri. dau si fundinta happy:*

7 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Daca e din clasa vecina si la aceiasi scoala cu tine 5 zile din saptamana inseamna ca il vezi. Cea mai buna metode de a intra in vorba cu el este sa te interesezi ce materie prefera si sa mergi la el intr-o pauza cu scopu sa te iti explice ceva la materia respectiva.In asa fel sigur ve`ti ajunge sa purtati o discutie iar la sfarsit ii poti spune ca ai vrea sa mai ramaneti prieteni.Mai mergi tu pe la el prin clasa si intreaba`l ce mai face, cum o mai duce (eventual ii ceri id de mess) si invita`l in oras la un suc. Daca te place, de aici va face el pasul urmator, tu l-ai facut pe primul, care sa stii ca e bine in unele cazuri pentru ca sunt baieti mai timizi care pentru a nu face primul pas sunt in stare sa piarda persoana pe care o place.Multa bafta.

| aniohetova a răspuns:

Pai daca iti place de el si lui de tine, cel putin asa consideri tu, atunci ce mai astepti? Daca el e timid, fa tu primul pas si iesi afara cu el, intra in vorba cu el, deveniti mai apropiati si apoi vezi ce se intampla. Mai tarziu poti sa -i spui ca iti place de el daca nu face el asta inaintea ta. Dar mai intai daca tu zici ca nu prea aveti tangente, atunci pentru inceput incearca macar sa deveniti prieteni. Asta e cel mai important intr-o relatie. Sa-ti cunosti foarte bine partenerul pentru ca altfel nu stii ce surprize o sa ai pe parcurs si decat sa regreti mai tarziu mai bine mai rabzi putin acum si sa stii ca asta nu ar fi ceva plictistitor. Sa cunosti mai bine o persoana nu e deloc plictisitor. Asa ca fa ceea ce treebuie sa faci pentru a-ti atinge scopul. Succes happy

| adi4ever a răspuns:

Cu cine vrei sa-l combinithinking de moment ce zici ca vrei sa fie cu tine? Grea e gramatica asta...

| Silviu591 a răspuns:

Sa-l comb? cu cine? happy

| Sice a răspuns:

Eleno viata-i scurta... du-te si spune-i baiatului cum sta treaba si nu mai pierde vremea degeaba rozandu-ti unghiile!

| Gogutzu a răspuns:

Incearaca sa petreci mai mult timp cu el in pauze...sau macar sa stai prin preajma lui pentru a creea o posibila convorbiretongue
Bafta!:*

| ranni a răspuns:

Eu zic ca incerci sai dai de inteles ca alt ceva nu ai ce face numa sai spui pe fata dar apoi suna ca si cum ai fi disperata dupa el...