| anonim_4396 a întrebat:

Deci il surprind tot timpul uitandu-se la mine in ore,uneori imi zambeste. ma ajuta, ma intreaba daca am patit ceva cand ma vede suparata si imi zambeste tot timpul cand ma vede sau cand vorbim.
eu il plac si as vrea sa ii zic asta cat mai repede.
voi ce credeti? ma insel? sa nu ii zic? credeti ca ma place si ca va fi ok?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De placut te place,dar de spus sa nu-i spui.
Nu tu,asteapta s-o faca el!
Pentru ca spunandu-i tu e ca si cum i te-ai oferi,misterul si intregul joc al flirtului e stricat de acest mic amanunt!
Fetele sunt vanatul,baietii,vanatorii,nu-i posibil sa vina vulpea la vanator si sa-l bata pe umar "ok,ma predau",lasa baiatul sa "vaneze",lasa-i gustul victoriei nealterat,lasa-l sa simta ca a "meritat" sa lupte sa te cucereasca!
Din ce ne-ai postat,este clar ca te place si la un moment dat iti va marturisi motivul interesului lui.
Dar acum,sunteti in faza de tatonare, e un joc tacut in care castiga cel care tace mai mult, cel care stie sa-si pastreze "secretul" mai bine!
Nu-i spune nimic, dar arata-i, asa cum face si el...priveste-l,zambeste-i,vorbeste-i,incurajeaza-l in orice fel, dar nu-i spune.
Si totul va fi perfect!

| neutrino a răspuns:

Vad ca este la moda ca fata sa iasa prima in fata si sa-si expuna vederile sentimentale. In cazul de fata, baiatul dovedeste in primul rand ca stie sa fie un bun coleg. Daca stie ce face si stie ca ii esti draga, atunci trebuie sa stie sa-ti arate el primul acest lucru. Tu trebuie sa stii sa astepti si mai ales cum sa astepti!

| bohren a răspuns (pentru neutrino):

M-am gandit sa ii spun pentru ca povestea e veche de vreun an de zile poate chiar mai bine. si problema e ca eu nu initiez niciodata nici o discutie nimic iar el mi-a zis ca ar trebui sa vin si eu la el. asa ca ma gandeam sa fac si eu un pas pentru ca el pana acum m-a invitat in nenumarate locuri, mi-a dat atentie si ma gandeam ca poate ar fi bine sa mai las orgoliul la o parte si sa ii spun. uite acum trece anul si trecem a11a si tot ca prostii stam sa ne uitam unii la alti fara sa zicem un cuvant. asa ca mai merita sa astept sau ce sa fac?

| sabin89 a răspuns:

Nu te lua dupa sayWhaaat, ia-te dupa PreaDulcePreaFin.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca asta, ca doar e baiat. zambestei inapoi, alintal, arata-i subtil ca iti place de el, dar lasa-l pe el sa faca pasul asta

| هوراس a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Da de ce sa faca baiatul primul pas? ce are daca ea il face? raised eyebrows

| sayWhaaat a răspuns:

Nu de lua dupa domnul de mai sus.
E evident ca te place, asa ca ia tu initiativaaaaaa pentru ca inseamna ca ii este rusine si e probabil ca el sa nu faca niciodata primul pas.
Ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti!

| OchiiCaprui a răspuns:

Stiu si eu., n-ar fi ok daca ii te-ai oferi asa pe tava...Dar incearca sa vb cu el cat mai mult si astepta pentru ca se vede ca te place.
Alta modalitate ar mai fi acea de ai spune unei prietene sa-i spuna ca il placi...probabil el te va intreba daca e adevarat, tu spui ca da si apoi totul va veni de la sine.Bft

| lastride a răspuns:

II poti spune TU! Este emotiv si eu am avut faze d'astea in care chiar nu-mi ieseau pe gura cuvintele si ramaneam cu privirea in ochii ei dupa care spulberam momentul printr-o gluma sau ceva.