| CersetoruVesel a întrebat:

Deci imi iubesc colega de banca si suntem cei mai buni prieteni si mai de mult mi-a placut de o alta cea mai buna prietena si dupa ce nu am mai placut-o nu am mai fost prieteni deloc adica doar ne salutam si acum mi-e frica sa nu o pierd si pe ea...si pentru ca nu era in deajns cel mai bun prieten vrea "sa se bage pe ea" si chestia este ca eu cred ca va reusii si no ma simt prost ca el vrea sa fie cu ea doar asa si eu o iubesc enorm in secret...ce se fac?crying

5 răspunsuri:
| elvisel a răspuns:

Prietenul tau stie ca tu o iubesti? daca stie, ai un prieten de tot rahatu, scuza-ma ca iti zic asa

| CersetoruVesel explică (pentru elvisel):

Pai no eram prieteni buni pana o aflat ca ma inteleg bine cu ea si no tot incerca sa o faca sa il placa si eu i-am zis "frate termina eu o iubesc tu o palci doar asa" si el o zis "ai dreptate o plac ca sa nu fie cu tine" si asa mi-o inchis gura si cred ca o sa reuseasca din punct de vedere ce fata o devenit cam rece cu mine

| Anonim1234567891 a răspuns:

Sa-i spui prietenului tau si daca iti este cu adevarat prieten va intelege si chiar te va ajuta "sa te bagi pe ea". Daca nu, cel mai bun sa castige.

| CersetoruVesel explică (pentru Anonim1234567891):

L-am pus intre ghilimele pentru ca asa folosesc asa zisii mei prieteni acest termen dar eu nu prea sunt asa si daca e sa fie cel mai bun sa castige e cam naspa frumos nu prea is din cate mi s-au zis doar cu cartea ma descurc bine in rest sunt cam neindemanatic si uneori fraier...la cum s-a purtat cu mine in ultimu timp ar cam trebuii sa ii uit pe amandoi.

| Anonim1234567891 a răspuns (pentru CersetoruVesel):

In viata trebuie sa uiti si sa treci peste, doar no sa plangi pentru fiecare ratat care iti spune ca esti urat sau din cauza unui astfel de "prieten". Daca ar fi asa, cati nu mi-au zis ca-s urat sau m-au tradat... as muri dezhidrat de la prea mult plans. Uita-i pe amandoi si sa nu te intereseze de altii, poate esti frumos si ei zic de invidie. Si am inteles cum ai vrut sa-l folosesti, eu am pus ghilimele ca te-am citat. Si lasa-l pe "prietenul" tau, ca stim amandoi ca e doar un pervers care incearca sa te raneasca.